Το review της 19ης αγωνιστικής

Χωρίς το μεγάλο ντέρμπι διεξήχθη η 19η αγωνιστική της φετινής Super League. Δείτε τι έγινε στους αγώνες αυτούς.

Η 19η αγωνιστική αφιερώνεται από τη Super League στην εκστρατεία κατά του ρατσισμού.

Η 19η αγωνιστική γίνεται σε μια περίοδο φορτωμένη αγωνιστικά, καθώς πολλές ομάδες δίνουν ήδη το πέμπτο παιχνίδι τους μετά την πρωτοχρονιά.

Ο Ολυμπιακός δέχεται για πρώτη φορά στη σεζόν δύο γκολ, αλλά δεν δυσκολεύεται ιδιαίτερα να νικήσει τον Άρη με 4-2. Εύκολη νίκη κάνει και ο ΠΑΟΚ με τον Αστέρα Τρίπολης 3-0.

Η ΑΕΚ σταθεροποιείται στην τρίτη θέση ακόμα περισσότερο, με μια εύκολη νίκη 3-0 επί της ΑΕΛ. Ο Παναθηναϊκός νικά στην Ξάνθη 1-0, κάνοντας μάλιστα για πρώτη φορά στη σεζόν δύο διαδοχικές νίκες!

Μεγάλη ευκαιρία να βελτιώσει τη θέση του έχασε ο Ατρόμητος, που μετά από 46 αγώνες φέρνει «λευκή» ισοπαλία, με το Βόλο.

Στην ουρά ο Πανιώνιος βυθίζεται όλο και περισσότερο, καθώς κάνει την έβδομη διαδοχική ήττα του, αρνητικό ρεκόρ στην ιστορία του. Δράστης ο ΟΦΗ, που η νίκη με 2-1 τον ξαναβάζει στη μάχη της εξάδας.

Στο Αγρίνιο είχαμε το θρίλερ της αγωνιστικής, αφού ο Παναιτωλικός ισοφάρισε στις καθυστερήσεις τη Λαμία, αλλά ακόμα και αυτός ο βαθμός τον απομακρύνει από τον Πανιώνιο.

Στην κορυφή Ολυμπιακός 47, ΠΑΟΚ 46, ΑΕΚ 34, Παναθηναϊκός 28, ΟΦΗ, Ατρόμητος, Άρης και Ξάνθη 26.
Στην ουρά Πανιώνιος 6, Παναιτωλικός 9, Αστέρας Τρίπολης 18.

Nivea Men Best Goal: Αντρέ Σιμόες