Ίντερ-Μίλαν: Φουριόζος Ιμπραΐμοβιτς με δύο γκολ σε τρία λεπτά (vids)

Απόλυτος πρωταγωνιστής σε ένα ακόμα ντέρμπι πάει να γίνει ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς. Ο Σουηδός επιθετικός μέσα σε 3 λεπτά πέτυχε δύο γκολ και έδωσε το προβάδισμα στη Μίλαν στο ντέρμπι με την Ίντερ.

Δεν είναι λίγες οι φορές που έχει γραφτεί πως ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς όσο περνάει ο χρόνος γίνεται ακόμα καλύτερος. Ε λογικό να γραφτεί μετά τα όσα κάνει ο Σουηδός στους αγωνιστικούς χώρους. Ο επιθετικός της Μίλαν κατάφερε μέσα σε τρία λεπτά να πετύχει 2 γκολ και να βάλει μπροστά την ομάδα του στο ντέρμπι με την Ίντερ.

Αρχικά στο 10' κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Κολάροφ. Στο 12' το εκτέλεσε, ο Χαντάνοβιτς τον νίκησε, αλλά στην συνέχεια πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε από κοντά. Τρία λεπτά αργότερα μετά από έξοχη σέντρα του Λεάο έκανε το 0-2 με κοντινή προβολή.