Λεγανές - Ντεπορτίβο 0-0

Λεγανές και Ντεπορτίβο αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 και η ομάδα του Κλάρενς Ζέεντορφ έχει πλέον μόνο μαθηματικές ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία. Επαιξε για 90 λεπτά ο Σιόβας.

Οι δύο ομάδες έμειναν ισόπαλες χωρίς τέρματα στο πρώτο παιχνίδι της 34ης αγωνιστικής στην La Liga και ύστερα από αυτό το αποτέλεσμα η Λα Κορούνια είναι στο -6 από την Λεβάντε [που είναι η τελευταία που σώζεται] με παιχνίδι περισσότερο και τέσσερα ματς να της απομένουν. Από την άλλη, η Λεγανές, που είχε για 90 λεπτά στο τερέν τον Ελληνα κεντρικό αμυντικό, Δημήτρη Σιόβα, χρειάζεται έναν βαθμό στα τέσσερα εναπομείναντα ματς [Ρεάλ, Λεβάντε, Σοσιεδάδ, Μπέτις] για να εξασφαλίσει τη σωτηρία της.

Γκινγκάμπ - Μονακό και το ποντάρισμά σου επιστρέφεται*, αν σημειωθεί γκολ με πέναλτι στον αγώνα. (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις