Φιλική νίκη για Ατρόμητο με δοκιμή Πετελάου

Παιχνίδι φιλικού χαρακτήραμε την Καλλιθέα έδωσε στο Ελ Πάσο ο Ατρόμητος, επικρατώντας 3-2.

Την ευκαιρία να δοκιμάσει κάποια πράγματα, αλλά και τον Ρουμάνο δεξιό μπακ, Πετελάου είχε ο Τραϊανός Δέλλας στον Ατρόμητο. Οι Περιστεριώτες, αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Καλλιθέα και επικράτησαν 3-2.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Γροντής τελείωσε με ωραίο πλασέ την ασίστ του Στόιτσεφ ανοίγοντας το σκορ. Με εξίσου ωραίο πλασέ του Ηλιάδη η Καλλιθέα ισοφάρισε στο όγδοο λεπτό.

Στην επανάληψη, ο Ρεγκάκος με κεφαλιά στο 60’ έδωσε πάλι προβάδισμα στον Ατρόμητο κι έξι λεπτά αργότερα ο Λημνιός από παράλληλη σέντρα του Ρεγκάκου πέτυχε το 1-3.

Στο 80’ ο Τσίπρας με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Θεοδωράκης, Κρουσέλ, Κούρος, Ματέι, Μπάλλας, Στόιτσεφ, Θεολόγου, Μπαστακός, Γροντής, Κεϊτά, Πετελάου (υπό δοκιμή).

Έπαιξαν και :οι Κυρίτσης, Κωστούλας, Ρεγκάκος, Νάτσος, Λημνιός, Κατράνης, Λαζαρίδης (Κ20), Τσατσόπουλος, Κωστούλας.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Μιχελής, Λεβέντης, Σταματόπουλος, Τσώνης, Νόνης, Γκίνη, Ηλιάδης, Τεγούσης, Ντουρμισάι, Κατσικογιάννης, Φράγκος.

Έπαιξαν και οι: Σχίζας, Ζεσάι, Χαλικιάς, Γκέκας, Ευαγγέλλου, Κότας, Γκέτσι, Πιστινός, Σταματάκος, Τσίπρας.