Επτά γκολ σε 20 λεπτά στην Serie B! (vid)

Απίστευτα πράγματα στον αγώνα της Σαλερνιτάνα με την Μπάρι για την Serie B, σε ένα παιχνίδι που στο 44' ήταν 0-0 και στο 64' είχε γίνει 3-4!

Η Μπάρι προηγήθηκε στο 44' με τον Ντέτσι και παρότι η Σαλερνιτάνα ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Αλφρέντο Ντοναρούμα, στο δεύτερο μέρος έβαλε ακόμα δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών (52', 55') με τους Σανσόνε και Μανιέρο. Οι γηπεδούχοι όμως δεν τα παράτησαν και χρειάστηκαν τέσσερα λεπτά για να μετατρέψουν το 1-3 σε 33. Στο 59' ο Κόντα και στο 63' ο Ντοναρούμα με το δεύτερο γκολ του έφεραν το ματς στα ίσα, όμως στο επόμενο λεπτό ο Ντέτσι σκόραρε και αυτός ξανά για το 3-4 που έμεινε ως το τελικό. Με τη νίκη αυτή η Μπάρι έπιασε την 3η θέση της Serie B μαζί με τις Τσεζένα και Νοβάρα.