Ολυμπιακός Βόλου - Εθνικός Σερρών 3-2

Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε 3-2 του Εθνικού Σερρών με τους Βολιώτες να προηγούνται με 3-0 και να καρδιοχτυπούν το τελευταίο τέταρτο!

Σε ένα ματς που ο Ολυμπιακός Βόλου είχε τον έλεγχο σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, λίγο έλειψε να γίνει η μεγάλη αυτοκτονία, ωστόσο το 3-2 ήταν το τελικό σκορ και η ομάδα του Βόλου γλίτωσε τα χειρότερα...

Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Νικολιά από τα 30 μέτρα στο 45' και αφου νωρίτερα είχαν χάσει 2-3 καλές ευκαιρίες για το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους, με τους Βολιώτες να μπαίνουν με άγριες διαθέσεις στην επανάληψη...

Στο 47' ο Νικολίτσας είχε δοκάρι για τον Εθνικό Σερρών, πριν ο Διαμαντόπουλος με σουτ κάνει το 2-0 στο 55'. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι άλλο δοκάρι στο 67' με τον Μαρτίνεθ και ένα λεπτό μετά έγινε το 3-0 για τον Ολυμπιακό Βόλου! Ο Μπιτάνγκ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Διαμαντόπουλος και πάλι με κεφαλιά έκανε το 3-0.

Από εκεί και πέρα ο Εθνικός Σερρών πήγε για το μεγάλο come back! Στο 71' ο Τσιλούλης πλάσαρε εύστοχα τον Κασμερίδη για το 3-1, ενώ ένα λεπτά αργότερα ο Κρεββατάς έπιασε κυριολεκτικά στον ύπνο τον Κασμερίδη που δεν είχε καταλάβει ότι είχε γίνει σουτ και από 35 μέτρα έκανε το 3-2. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και έψαξαν την ισοφάριση, όμως αυτή δεν ήρθε και ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε μια σημαντική εντός έδρας νίκη.

Ολυμπιακός Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Κασμερίδης, Ζέρης, Μαργαρίτης, Μπάρμπας, Γιαλούσης, Ρόκας, Μαρτίνεθ (85' Μέζα), Μπιτάνγκ, Θέος, Διαμαντόπουλος, Νικολιάς.

Εθνικός Σερρών (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Κραβαρίτης, Δέντσας, Χατζηδημητρίου, Ναστέφσκι, Κουκόλης (64΄Λαζαρίδης), Νικολίτσας, Μαρίνου, Τσιλούλης, Σαββίδης, Κοντσίδης, Παναγιωτίδης.