Μπόρνμουθ - Σαουθάμπτον 1-3

Με δύο γκολ του Τζέι Ροδρίγες στο δεύτερο μέρος η Σαουθάμπτον επικράτησε με ανατροπή της Μπόρνμουθ στο Vitality Stadium (1-3).

Οι Αγιοι, που επέστρεψαν στα ψηλά της Premier League και την 7η θέση, βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 6' όταν στη σέντρα του Τζακ Γουίλσιρ από δεξιά ο Νέιθαν Ακε έκανε εξαιρετική κίνηση μπροστά από τον προσωπικό του αντίπαλο και με καταπληκτική κεφαλιά-ψαράκι έκανε το 1-0. Η απάντηση της ομάδας του Κλοντ Πιέλ δεν άργησε να έρθει και στο 14' ο αριστερός μπακ, Ράιαν Μπερτράντ, με καταπληκτική ατομική ενέργεια και τελείωμα έφερε το ματς στα ίσα, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος και το 48' ο Ντέιβις έχοντας μόλις μερικά λεπτά στο ματς έδωσε την ασίστ για το 1-2 από τον Τζέι Ροδρίγες, ο οποίος στο 85' διαμόρφωσε το τελικό 1-3 με τρομερό βολέ από μακρινή απόσταση.