Κορακάκης: «Ενα τρελό ματς»

Παναγιώτης Παλλαντζάς
Ο Γιώργος Κορακάκης τόνισε ότι η ΑΕΚ θα μπορούσε να τελειώσει νωρίς το ματς αλλά μετά το 2-2 ο Ατρόμητος θα μπορούσε να φύγει και με τη νίκη.

Αναλυτικά όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου ο προπονητής της ομάδας του Περιστερίου...

«Σήμερα ήταν ένα τρελό ματς. Το αποτέλεσμα ήταν θετικό για εμάς. Στο πρώτο ημίχρονο δεχθήκαμε πολύ γρήγορα γκολ, είχαμε προβλήματα στον άξονα αν και ήμασταν περισσότεροι εκεί. Οι αποστάσεις μας δεν ήταν καλές, ξεκίνησαν πολλές επιθέσεις της ΑΕΚ από τον Μάνταλο. Μετά το 25'-30' ισορροπήσαμε και είχαμε μια μεγάλη ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεχθήκαμε το 2-0 όταν λέγαμε ότι έχουμε ισορροπήσει το ματς. Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη ως εκείνο το σημείο, θα μπορούσε να τελειώσει το ματς αλλά η ομάδα μου δεν τα παράτησε. Θέλουμε να περάσουμε αυτή τη νοοτροπία στην ομάδα, να παίζουμε στα ίσα με όλους. Ισοφαρίσαμε με αυτό τον τρόπο και είχαμε και δύο τετ α τετ.

Η ΑΕΚ, συνολικά, θα μπορούσε να τελειώσει το ματς νωρίτερα αλλά μετά το 2-2 θα μπορούσαμε να το πάρουμε εμείς. Ενα μεγάλο μπράβο στους παίκτες μου».