Ζενίτ - Ούνικς 81-64: Πάνγκος και Πονίτκα της έδωσαν το 7/7

Κωνσταντίνος Μελάγιες

Αήττητη παρέμεινε η Ζενίτ αφού επικράτησε με 81-64 την Ούνικς του Δημήτρη Πρίφτη.

Η Ζενίτ διατήρησε το αήττητο στην VTB League αφού νίκησε την Ούνικς του Δημήτρη Πρίφτη με 81-64.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο έκαναν ό,τι ήθελαν στο παρκέ, ωστόσο στην τρίτη περίοδο Πάνγκος, Πονίτκα και Τρούτσκιν δεν αστοχούσαν με τίποτα και με 27 πόντους παραγωγικότητα στο συγκεκριμένο διάστημα πήραν προβάδισμα στο σκορ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η καλή άμυνα της ομάδας του Πασκουάλ σε συνδυασμό με ένα τρίποντο του Χόλινς έκαναν το 71-59 και η Ούνικς δεν κατάφερε να επιστρέψει ξανά.

Για την Ζενίτ κορυφαίοι ήταν οι Πάνγκος (19π., 5ρ., 4ασ.) και Πονίτκα (23π.).

Η Ούνικς είχε σε καλό βράδυ τον Μόργκαν (10π., 4ρ.) και τον Θίοντορ (11π., 4ασ., 5λ.).

13. Κάλεβ 0-4

Αφού λάνσαρε έναν καινοτόμο υπερπλήρη οδηγό για τη νέα σεζόν του ΝΒΑ, το Gazzetta ταξίδεψε στην άλλη άκρη του Ατλαντικού για ένα NBA Tour χωρίς προηγούμενο. Ο Αντώνης Καλκαβούρας θα βρεθεί σε έξι διαφορετικές πολιτείες των Η.Π.Α. ακολουθώντας τους πρωταθλητές Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Μείνετε συντονισμένοι, το περιεχόμενο θα είναι εντυπωσιακό!