Πήρε το «θρίλερ» με... λυτρωτή Στρόμπερι η Μπεσίκτας! (vid)

Νίκος Καρφής
Ο Ντι Τζέι Στρόμπερι «σκότωσε» με καλάθι του την Εφές στην τελευταία επίθεση, επιτρέποντας στην Μπεσίκτας να νικήσει με 74-72 και να κάνει το 2-0 στη σειρά των ημιτελικών του τουρκικού πρωταθλήματος.

Η Μπεσίκτας πήρε το θρίλερ με την Εφές, καθώς επικράτησε με 74-72 χάρη στο καλάθι του Στρόμπερι και πλέον θέλει άλλη μια νίκη για να περάσει στους τελικούς του πρωταθλήματος Τουρκίας.

Στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πάρει διαφορά ασφαλείας, με την Μπεσίκτας να πηγαίνει στα αποδυτήρια στο +6 (37-31).

Μοναδικές Στοιχηματικές Αποδόσεις, Άμεσες Αναλήψεις & Η Καλύτερη Εξυπηρέτηση (21+)!

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι τα τελευταία λεπτά, εκεί όπου ήταν πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν να φτάσουν στην τελική επικράτηση, με τον πρώην παίκτη των «ερυθρολεύκων» να ευστοχεί σε καθοριστικό δίποντο, τρία δευτερόλεπτα πριν το τέλος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Στρόμπερι, Τόμσον με 18 και 20 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Στίματς έκανε double double (10 πόντοι -10 ριμπάουντ). Για τους φιλοξενούμενους καλό ματς έκανε ο Γκρέιντζερ με 22.