«Τριάρα» Φούλαμ με Ντέμπσεϊ

Ο επιθετικός των Κότατζερς χάρισε εκτός έδρας νίκη (0-3) κόντρα στην Μπόλτον και την έβαλε σε περιπέτειες, αφού παρέμεινε κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Αμερικανός έφτασε τα 20 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις με εκτέλεση φάουλ από τα 25 μέτρα στο 30' (0-1) και με κεφαλιά στη λήξη του πρώτου μέρους μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Νταφ έκανε το 0-2. Δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90' ο Μαχαμαντού Ντιαρά πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των Κότατζερς για το τελικό 0-3 μετά από σέντρα του Ρίισε. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν μετά το πρώτο γκολ, όμως παρά την προσπάθεια να επιβάλλουν τον ρυθμό τους, η Φούλαμ ήταν η πιο επικύνδυνη ομάδα της αναμέτρησης και πέτυχε δεύτερο λίγο πριν την ανάπαυλα. Παρά τις αλλαγές του Οουεν Κόιλ στο ημίχρονο, η Μπόλτον δεν μπόρεσε να μπει στο κυνήγι του θετικού αποτελέσματος και το σύνολο του Μάρτιν Γιόλ στο τέλος πέτυχε και τρίτο γκολ δίνοντας χαρακτήρα πάρτι στη νίκη.