Διπλό... παραμονής η Πάλας! (vid)

O Xόντγκσον έγινε ο γηραιότερος τεχνικός της Premier League και το... γιόρτασε με διπλό. Η Πάλας επικράτησε 4-1 της Λέστερ κι έκανε βήμα παραμονής.

Σε ηλικία 71 ετών και 198 ημερών, ο Ρόι Xόντγκσον έγινε ο γηραιότερος ever προπονητής στην Premier League και οι παίκτες του, του έκαναν... δώρο το διπλό στο King Power. H Κρίσταλ Πάλας επικράτησε 4-1 της Λέστερ και βρέθηκε στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη. Στο 40ο λεπτό ο Μπατσουαγί πέτυχε το 1-0, ωστόσο στο 64' ο Εβανς έφερε το ματς στα ίσα για τις «Αλεπούδες». Στο 70' ο Ζαχά πέτυχε το 2-1, σκοράροντας σε τρίτο διαδοχικό ματς (πρώτη φορά στην καριέρα του). Ο Μιλιβόγιεβιτς στο 81' με πέναλτι έφτασε τα 20 τέρματα με την Πάλας, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ζαχά διαμόρφωσε το 4-1.