Αποκλείστηκε η Γουέστ Μπρομ

Η Ρέντινγκ, που αγωνίζεται στην Championship νίκησε με ανατροπή την Γουέστ Μπρομ (3-1) και την απέκλεισε από τον 6ο γύρο του FA Cup. Πρόκριση για Γουότφορντ.

Η WBA προηγήθηκε στο δεύτερο μέρος και το 54' με σουτ του Φλέτσερ μέσα από την περιοχή, όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν εντυπωσιακά. Πέντε λεπτά αργότερα ο Πολ ΜακΣέιν, που είχε καλή στιγμή και στο πρώτο μέρος, με κεφαλιά έκανε το 1-1 και στο 72' ο Εκτορ έδωσε προβάδισμα με 2-1 στην Ρέντινγκ. Το τελικό 3-1 για την Ρέντινγκ διαμόρφωσε στο 94' ο Λούκας Πιασόν που είχε περάσει στο παιχνίδι σαν αλλαγή.

«Γονατιά» πρόκρισης για Γουότφορντ
Η Γουότφορντ πίεζε για 53 λεπτά, έχοντας συνολικά οκτώ φάσεις για γκολ. Η Λιντς όμως κρατούσε. Μόνο που ό,τι δεν μπορούσαν να κάνουν οι γηπεδούχοι, φρόντισε να το πράξει ένας αμυντικός των Παγωνιών. Ο Γούτον έβαλε ένα απίθανο αυτογκόλ, καθώς βρήκε δίχτυα με το γόνατο και δίχως να τον πιέζει κανένας αντίπαλος. Ετσι η Γουότφορντ βρέθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου και πάλι έπειτα από το 2007.