Ζήλεψε... Ντονκάστερ η Γουότφορντ! (vid)

Μετά το θρίλερ του Ντονκάστερ, τρελή πρόκριση και για την Γουότφορντ, η οποία μέσα σε ένα λεπτό πήγε από την κόλαση στον... παράδεισο!

Στο Γουέμπλεϊ η Γουότφορντ, πήρε τρελή πρόκριση κόντρα στη Λέστερ και περιμένει τον νικητή του Μπράιτον - Κρίσταλ Πάλας (0-0) για την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ. Ωστόσο, οι καρδιές έσπασαν και η Γουότφορντ... ζήλεψε από την δόξα της Ντονκάστερ! Ολα έδειχναν πως το ματς θα πηγαινε στην παράταση με το 2-1 υπέρ της, αλλά στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων η Λέστερ κέρδισε πέναλτι και βρέθηκε μια ανάσα από την... Πρέμιερ! Ο Νόκερτ... λύγισε, ο Αλμούνια έκανε σούπερ διπλή επέμβαση και ο Ντίνι άρχισε να... τρέχει. Κούρσα και υπέροχο γκολ για την Γουότφορντ που βρίσκεται πλέον 90 λεπτά πριν τα σαλόνια της Πρέμιερ Λιγκ.