Πιούλις: «Όλοι είδαν τι έγινε με τη διαιτησία»

Για «βουτιά» του Αλέξις Σάντσες και για ακατανόητη απόφαση να μην υποδειχθεί πέναλτι εις βάρος του Μουστάφι και αποβολή, έκανε λόγο ο Τόνι Πιούλις μετά την ήττα (2-0) της Γουέστ Μπρομ από την Άρσεναλ στο Λονδίνο.

Τσάμπιονς Λιγκ, Ντόρτμουντ – Ρεάλ Μαδρίτης, ώρα 21:45. (21+)!

Ο κόουτς των «baggies» τα έβαλε με τη διαιτησία του Μάντλεϊ, ο οποίος έχασε δύο καταφέστατα πέναλτι στο πρώτο μέρος (από ένα για κάθε ομάδα) και έδωσε φάουλ σε πτώση του Αλέξις Σάντσες στα πρώτα λεπτά, πριν από το φάουλ στην εξέλιξη του οποίου ο Λακαζέτ άνοιξε το σκορ.

«Ο Σάντσες βούτηξε για να πάρει το πρώτο φάουλ και αυτό είναι κλεψιά. Δεν παίρνουμε κανένα βραβείο αν είμαστε ειλικρινείς... Θα μπορούσε επίσης να έχει αποβληθεί ο Μουστάφι για τη φάση με το πέναλτι που δεν δίνεται στον Ροντρίγκες.

Όλοι έχουν δει τι συνέβη. Κατά τη γνώμη μου, στο φάουλ που κερδίζει ο Σάντσες στα πρώτα λεπτά, θα έπρεπε να πάρει κάρτα για θέατρο, αφού βουτάει και δεν τον ακούμπησε κανείς» ανέφερε ο τεχνικός της Γουέστ Μπρομ για το ματς του «Έμιρεϊτς».