Χάντερσφιλντ - Νιούκαστλ 1-0

Η Χάντερσφιλντ κέρδισε και τη Νούκαστλ με 1-0, κάνοντας στο δύο στα δύο στο ξεκίνημα της Premier League.

Το ονειρικό ξεκίνημα της Χάντερσφιλντ στην Premier League συνεχίζεται. Η ομάδα του Βάγκνερ υποχρέωσε τη Νιούκαστλ στη δεύτερή της ήττα, κάνοντας η ίδια το απόλυτο στην πρώτη τους παρουσία στην κορυφαία κατηγορία μετά τη σεζόν 1971-72!

Παίξε νόμιμα με προσφορά ημέρας στα Virtual Sports (21+)!

Ο γρήγορος ρυθμός των γηπεδούχων προκάλεσε προβλήματα στους παίκτες του Μπενίτεθ, με τον Έλιοτ να κρατάει τους φιλοξενούμενους στο ματς με τις αποκρούσεις του. Μετά τα πρώτα δύσκολα λεπτά, ο Πέρεθ πλησίασε στο γκολ, με το 0-0 να μένει μέχρι το ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην επανάληψη και έφτασαν στο γκολ στο 50’ με υπέροχο σουτ του Μούι. Οι καρακάξες κατάφεραν να ισορροπήσουν στη συνέχεια, έφτασαν κοντά στην ισοφάριση με τον Χοσέλου στο 67’, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν τίποτα από το ματς, ψάχνοντας ακόμα το πρώτο τους γκολ.