Απογοητευμένος ο Μάρκο Σίλβα

Η Χαλ έχασε 3-1 από τη Στόουκ και ο πρώην προπονητής του Ολυμπιακού τα είχε με το ξεκίνημα της ομάδας του.

Αν και στην έδρα της κάνει... πορεία πρωταθλητισμού με τον Μάρκο Σίλβα, η Χαλ εκτός παρουσιάζεται εντελώς διαφορετική. Ηττήθηκε για δεύτερο σερί ματς με το ίδιο σκορ, αυτή τη φορά από τη Στόουκ, παραμένοντας ωστόσο πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Πορτογάλος χτύπησε καμπανάκι.

«Είχαμε πολλές ευκαιρίες να σκοράρουμε κατά τη διάρκεια του αγώνα, δεν το κάναμε και μετά έβαλαν γκολ οι αντίπαλοί μας. Αυτό έκανε τη διαφορά. Πέτυχαν όμορφα γκολ, αλλά εμείς δεν ξεκινήσαμε το παιχνίδι καλά. Η ομάδα μας έπαιξε μόνο 80 λεπτά επειδή στα πρώτα δέκα ήταν σαν να μην αγωνιστήκαμε. Και αυτό έκανε τη Στόουκ να αισθανθεί περισσότερο άνετα στο ματς. Είναι αδύνατον να ξεκινάμε έτσι τους αγώνες. Πρέπει εκτός έδρας να ανταποκρινόμαστε όπως στην έδρα μας. Πρέπει να αναλύσουμε το παιχνίδι μας και δεν είμαι ικανοποιημένος από την απόδοσή μας γενικά, επειδή πρέπει να κάνουμε περισσότερο. Πρέπει να βελτιωθούμε γιατί σε αυτό το επίπεδο πρέπει να ξεκινάς δυνατά, να παίζεις για 90 λεπτά, όχι μόνο για 80», είπε ο Σίλβα.