TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • NBA
  • CLUB FRIENDLY
  • CHAMPIONS LEAGUE
  • CHALLENGE CUP
  • CHAMPIONS LEAGUE
  • 7DAYS EUROCUP
  • COPA DEL REY
ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Το πρόγραμμα του League Cup

Το πρόγραμμα του League Cup

Το πρόγραμμα του League Cup

Μετά την κλήρωση της Τετάρτης έγινε γνωστό το πρόγραμμα της 1ης φάσης του League Cup.

Η Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΣΑΠ ανακοίνωσε το πρόγραμμα της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2019-20.

Οι αγώνες θα γίνουν στο Ε.Α.Κ.Αμπελοκήπων, στο Ζηρίνειο Κηφισιάς και στο «Μελίνα Μερκούρη» Ρέντη.

Μετά από κλήρωση που έγινε σήμερα το πρωί (23/9) οι 9 ομάδες χωρίστηκαν σε 3 ομίλους.

Η πρώτη ομάδα κάθε ομίλου και η καλύτερη δεύτερη των τριών ομίλων θα προκριθούν στην ημιτελική φάση που θα γίνει με διπλούς ημιτελικούς.

Μετά την ολοκλήρωση της Α΄φάσης θα γίνει κλήρωση για τα ζευγάρια και τις έδρες των ημιτελικών.

Οι νικήτριες ομάδες των διπλών ημιτελικών θα προκριθούν στους διπλούς τελικούς.

 

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΤΟΥ LEAGUE CUP «ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ» 2019-20

Α΄ΟΜΙΛΟΣ: Π.Α.Ο.Κ., Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015, Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων

B΄ΟΜΙΛΟΣ: Α.Ο.Π.Κηφισιάς, Παναθηναϊκός Α.Ο., Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., Ο.Φ.Η., Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

*Δεν θα αγωνιστεί στην εφετινή διοργάνωση ο Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης.

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Α΄ΦΆΣΗΣ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ - Γυμναστήριο Ε.Α.Κ.Αμπελοκήπων

1η αγωνιστική - Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019

20.00: Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015

2η αγωνιστική - Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019

20.00: Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015

3η αγωνιστική - Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

21.00: Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων - Π.Α.Ο.Κ.

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ - Γυμναστήριο Ζηρίνειο Κηφισιάς

1η αγωνιστική - Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019

17.45: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

2η αγωνιστική - Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019

20.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός

3η αγωνιστική - Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

20.30: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο.

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ - Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη Ρέντη

1η αγωνιστική - Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019

17.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.- Ο.Φ.Η.

2η αγωνιστική - Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019

15.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ο.Φ.Η.

3η αγωνιστική - Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

16.00: Ολυμπιακός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου

*Αναμένεται ο ορισμός των διαιτητών στους αγώνες των τριών ομίλων.

 

Best of internet