TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • SUPER LEAGUE 1
  • PREMIER LEAGUE
  • TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE
  • NBA
  • COPA DEL REY
  • FA CUP
  • TENNIS
  • CLUB FRIENDLY
  • ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ -

    vs

    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -

  • ΛΑΜΙΑ -

    vs

    ΠΑΟΚ -

  • ΑΡΗΣ -

    vs

    ΞAΝΘΗ -

  • ΓΟΥΛΒΣ -

    vs

    ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ -

  • ΖΕΝΙΤ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -

    vs

    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ -

  • ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ -

    vs

    ΒΑΛΕΝΘΙΑ -

  • ΜΠAΓΕΡΝ ΜΟΝAΧΟΥ -

    vs

    ΜΑΚAΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ -

  • KIROLBET ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ -

    vs

    ΜΚ ΧΙΜΚΙ -

  • ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ -

    vs

    ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ -

  • ΤΕΛΙΚΟ

    ΑΕ ΛAΡΙΣΑΣ 2

    vs

    ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Οι 22 για το Ευρωπαϊκό

Οι 22 για το Ευρωπαϊκό

Οι 22 για το Ευρωπαϊκό

Τους 22 παίκτες που θα προετοιμαστούν ενόψει της συμμετοχής της Εθνικής στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανακοίνωσε ο ομοσπονδιακός τεχνικός Δημήτρης Ανδρεόπουλος.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα θα προπονείται καθημερινά από τις 25 Ιουλίου στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» του Ρέντη και στο διάστημα της προετοιμασίας έχουν προγραμματιστεί συνολικά 8 φιλικά παιχνίδια.

Στις 21 Αυγούστου θα φιλοξενήσει για 3 μέρες την Σλοβενία, 26 και 27 του ίδιου μήνα θα δώσει φιλικά ματς στο Μαυροβούνιο με την αντίστοιχη Εθνική ομάδα και ο κύκλος των αγώνων προετοιμασίας θα κλείσει το τριήμερο 5-7 Σεπτεμβρίου όταν και θα υποδεχθεί στο Ρέντη την Εθνική Σλοβακίας.

Η λίστα με τους 22 διεθνείς που κάλεσε ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος είναι η εξής:

Πασαδόροι: Ντίμα Φιλίποφ, Κώστας Στιβαχτής, Σταύρος Κασαμπαλής.

Κεντρικοί: Παναγιώτης Πελεκούδας, Γιάννης Τακουρίδης, Γιώργος Πετρέας, Θοδωρής Βουλκίδης, Γιώργος Παπαλεξίου.

Ακραίοι: Αλέξανδρος Ράπτης, Ραφαήλ Κουμεντάκης, Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος, Θανάσης Πρωτοψάλτης, Ανέστης Δαλακούρας, Ανδρέας Φράγκος.

Διαγώνιοι: Δημήτρης Τζούριτς, Νίκος Ζουπάνι, Γιώργος Τζιουμάκας, Ηρακλής Παπαδόπουλος, Δημήτρης Μούχλιας.

Λίμπερο: Δημήτρης Ζήσης, Άκης Δαρίδης, Μενέλαος Κοκκινάκης.

Η Εθνική ομάδα προκρίθηκε μετά από 10 χρόνια σε τελική φάση Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος και θα πάρει μέρος στον Α΄ όμιλο του Μονπελιέ με αντιπάλους την Βουλγαρία, την Ιταλία, την Γαλλία, την Ρουμανία και την Πορτογαλία. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α' όμιλος (Γαλλία - Μονπελιέ)

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

15.15: Βουλγαρία - Ελλάδα

18.15: Πορτογαλία - Ιταλία

21.45: Γαλλία - Ρουμανία

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

18.15: Βουλγαρία - Ρουμανία

21.45: Ιταλία - Ελλάδα

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

18.15: Ελλάδα - Γαλλία

21.45: Βουλγαρία - Πορτογαλία

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

15.00: Ρουμανία - Ιταλία

18.30: Πορτογαλία - Γαλλία

Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου

18.15: Ρουμανία - Ελλάδα

21.45: Γαλλία - Βουλγαρία

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου

15.00: Ελλάδα - Πορτογαλία

20.30: Ιταλία - Βουλγαρία

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου

15.00: Πορτογαλία - Ρουμανία

21.45: Γαλλία - Ιταλία

Best of internet