Ισοπαλία στο δεύτερο φιλικό ο ΠΑΟΚ

Ισοπαλία με σκορ 2-2 για τον Πρωταθλητή στη δεύτερη φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

Ανταγωνιστικές αποδόσεις στο ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος με 0% Γκανιότα*. *Το 0% γκανιότα αφορά την επιλογή ''Νικητής αγώνα'' πριν την έναρξη σε επιλεγμένα παιχνίδια. (21+)

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στα σετ, επικρατώντας με 25-22. Ο Δικέφαλος αντέδρασε και έκανε εύκολα το 1-2 σετ (10-25, 15-25), όμως ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης ήταν αυτός που κατέκτησε το 4ο σετ του αγώνα με 27-25, κάνοντας το 2-2.

Οι προπονητές των δυο ομάδων αποφάσισαν να μην οδηγηθεί ο αγώνας στο τάι μπρέϊκ και έτσι ολοκληρώθηκε η σειρά των φιλικών αγώνων στην Αλεξανδρούπολη, με το προπονητικό τιμ του Δικεφάλου να έχει βγάλει τα δικά του συμπεράσματα για την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας στην προετοιμασία.

Ο ΠΑΟΚ επιστρέφει το βράδυ στη Θεσσαλονίκη, όπου από Δευτέρα θα ξεκινήσουν οι προπονήσεις για τη δεύτερη σειρά των φιλικών αναμετρήσεων (22-23 Σεπτεμβρίου 2017) στο PAOK Sports Arena, με αντίπαλο τη Vojvodina από τη Σερβία.