Dream... Τιμ!

Ποιο ντέρμπι; Υγιεινός περίπατος... Ο Ντομινίκ Τιμ επιβεβαίωσε την εξαιρετική φόρμα του και με ευκολία έκαμψε το εμπόδιο του Ζβέρεφ, που το εξασφάλισε το εισιτήριο στα ημιτελικά του Ρολάν Γκαρός!

Bet royale* Ποιος θα επιβιώσει; Έπαθλο 10,000€! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις

Ο Αυστριακός τενίστας που φιγουράρει στο Νο8 της παγκόσμιας κατάταξης της ΑΤΡ ήταν ο κυρίαρχος στην κόντρα με τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ στο Philippe Chatrier, καθώς πήρε με 3-0 σετ την άνετη πρόκριση για την τελική “4αδα” του Ρολάν Γκαρός κι έχοντας σε όλο το ματς χάσει μόλις 7 γκέιμ!!! Ο Τιμ χρειάστηκε μόλις 1 ώρα και 52 λεπτά αγώνα για να επιβληθεί του Νο3 της παγκόσμιας κατάταξης με 6-4, 6-2, 6-1 και πλέον δείχνει πως έχει βάλει πλώρη για... ψηλά! Βέβαια για να βρεθεί στον τελικό με πιθανό αντίπαλο τον Ναδάλ θα πρέπει πρώτα να αποκλείσει έναν εκ των Νόβακ Τζόκοβιτς ή Μάρκο Τσεκινάτο στα ημιτελικά!