Στοπ του Ζβέρεφ σε Μεντβέντεφ

Ο Αλεξάντερ Ζβέρεφ αναδείχθηκε νικητής στην αναμέτρηση του δεύτερου γύρου του Miami Open, κατακτώντας τη νίκη με 6-4, 1-6, 7-6 (5) από τον Ντανιίλ Μεντβέντεφ.

Επόμενος αντίπαλος του Σάσα θα είναι είτε ο Νταβίντ Φερέρ, είτε ο Εβγκένι Ντονσκόι.

Στο πρώτο σετ ο Ζβέρεφ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-4, ωστόσο κατάφερε να πάρει πίσω το μπρέικ και να φτάσει στο 6-4.

Στο δεύτερο σετ ο Ρώσος προηγήθηκε με 5-1, κλείνοντας το σετ χωρίς πρόβλημα.

Στο καθοριστικό 3ο σετ, οι δύο τενίστες ήταν ισοδύναμοι με τον Ζβέρεφ να φτάνει σε μπρέικ πόιντ στο 6-5 αξιοποιώντας την ευκαιρία του και κατακτώντας τη νίκη έπειτα από 2 ώρες και 13 λεπτά.