Κινγκς - Τζαζ 105-120

Άνετο πέρασμα από το Σακραμέντο για τους Τζαζ, με την παρέα του Μίτσελ να επικρατεί με 120-105 των Κινγκς. Συμμετοχή και για τους Κουφό, Παπαγιάννη, με τον πρώτο να παίζει 22 λεπτά και τον δεύτερο 2.

Και στη ρουλέτα... πρώτο τραπέζι Vista (21+)

Πιο εύκολα από ίσως θα περίμεναν και οι φίλοι τους, πέρασαν από το Σακραμέντο οι Τζαζ, επικρατώντας με 120-105 των Κινγκς. Ο αγώνας με εξαίρεση την 4η περίοδο όπου οι δύο ομάδες πέτυχαν από 32 πόντους, ήταν ένας μονόλογος των φιλοξενούμενων που έφτασαν στη νίκη και στο 18-26, έναντι 13-31 των... βασιλιάδων.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο ασταμάτητος Μίτσελ που έφτασε τους 34 πόντους και τον ακολούθησαν οι Χουντ με 25 και Φέιβορς, Ίνγκλς με 14. Για τους ηττημένους ο Στέιν είχε 26, ο Μπογκντάνοβιτς ακολούθησε με 25, ενώ ο Χιλ είχε 20, χωρίς όμως να φτάσουν για να πάρουν οι Κινγκς τη νίκη.

Όσον αφορά την ελληνική παρουσία, στο συγκεκριμένο ματς αγωνίστηκαν και οι Κώστας Κουφός και Γιώργος Παπαγιάννης. Ο πρώτος έπαιξε για 22 λεπτά και στο διάστημα αυτό είχε 4 πόντους με 2/4 δίποντα, κατέβασε 5 ριμπάουντ και έδωσε και 1 ασίστ. Ο δεύτερος αγωνίστηκε για μόλις 2 λεπτά, πετυχαίνοντας 2 πόντους με 1/2 δίποντα, ενώ πήρε και 1 ριμπάουντ.