Μπακς - Κινγκς 109-104

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 33 πόντους οδήγησε τους Μπακς στη νίκη επί των Κινγκς με 109-104!

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο οδηγό σε ακόμα ένα ματς, οι Μπακς νίκησαν τους Κινγκς με 109-104 και έφτασαν στο 12-9.

Ο «Greek Freak» πέτυχε σε 34 λεπτά 33 πόντους, μάζεψε 13 ριμπάουντ και είχε επίσης 5 ασίστ και 3 κλεψίματα αλλά και ένα μπλοκ. Ο Μίντλετον πρόσθεσε 25 πόντους κι ο Μπλέντσο άλλους 19.

Προσφορά ημέρας σε περιμένει στο Βόλφσμπουργκ – Γκλάντμπαχ. *Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις (21+).

Ο Κουφός από την άλλη, είχε άσχημο βράδυ μιας και σε 9' που αγωνίστηκε μέτρησε μόλις ένα αμυντικό ριμπάουντ ενώ τελείωσε το ματς χωρίς καλάθι με 0-2 δίποντα. ο Χιλντ με 19 πόντους ξεχώρισε για την ομάδα του Σακραμέντο.

Όσον αφορά στο ματς, τα «ελάφια» ξεκίνησαν πολύ καλά στο ματς και έκλεισαν το ημίχρονο με το σκορ να δείχνει 66-52. Το Σακραμέντο όμως σοβαρεύτηκε στη συνέχεια και έφτασε μέχρι και το -3 1:43'' από το τέλος αλλά δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω.

Τα δωδεκάλεπτα: 33-25,30-27,25-24,21-28