Ουντινέζε - Ίντερ 1-2

Έστω και δύσκολα, η Ίντερ έκανε την ανατροπή και πέρασε από την έδρα της Ουντινέζε, επικρατώντας της ομάδας του Καρνέζη με 1-2.

Την τέταρτη σερί νίκη της πέτυχε η ομάδα της Ίντερ, η οποία επικράτησε στην έδρα της Ουντινέζε με 1-2.

Ο Τσέχος μέσος Γιάκουμπ Γιάνκτο, κατάφερε στο 17' να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή

Οι «νερατζούρι», όμως είχαν απάντηση, με τον Πέρισιτς να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και να δίνει νέα... πνοή στην ομάδα του Πιόλι.

Στην επανάληψη, το παιχνίδι ήταν ανοιχτό, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ της νίκης και τον Πέρισιτς να είναι αυτός που τελικά το... βρήκε.

Στο 87' ο Κροάτης άσος νίκησε και πάλι τον «δικό μας» Ορέστη Καρνέζη και ολοκλήρωσε την ανατροπή, χαρίζοντας ένα ακόμα τρίποντο στην Ίντερ, που δείχνει ότι έχει βρει τα πατήματά της.