Σιγούρεψε την παραμονή η Σαμπντόρια

Το σημαντικότερο βήμα για την παραμονή έκανε η Σαμπντόρια που επικράτησε εύκολα της Κιέβο με 2-0. Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο οι «μπλουτσερκιάτι».

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο ορεξάτοι και μόλις στο πρώτο λεπτό απείλησαν με τον Ομπιάνκ. Η «Ντόρια» είχε την πρωτοβουλία χωρίς όμως να δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία. Τελικά η ομάδα του Ντέλιο Ρόσι έφτασε στο γκολ με τον Πιόλι στο 33' ο οποίος με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη η Σαμπντόρια προτίμησε να δώσει χώρο στην Κιέβο η οποία όμως δεν έδειχνε ικανή να απειλήσει την εστία του Ρομέρο και μοναδική της επικίνδυνη φάση ήταν ένα σουτ του Χετεμάι το οποίο κατέληξε πάνω από την εστία του Αργεντινού πορτιέρο. Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι είχαν βγει μπροστά για το γκολ της ισοφάρισης αφήνοντας χώρους πίσω και το πλήρωσαν με τον Έντερ στο 83'.