«Παίξαμε φανταστικό ποδόσφαιρο»

Γιώργος Βροντάκης

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχανε από την Μπράγκα με 2-0 στο «Ολντ Τράφορντ» αλλά κατάφερε να γυρίσει το ματς με τον Σερ Αλεξ Φέργκιουσον να δίνει συγχαρητήρια στους παίκτες του.

Ο Σκωτσέζος τεχνικός μίλησε για την ποιότητα των ποδοσφαιριστών του και τον εκπληκτικό Τσιτσαρίτο: «Παίξαμε σε μερικά διαστήματα φανταστικό ποδόσφαιρο. Ήμασταν άτυχοι που δεν μέτρησε ένα γκολ μας στο πρώτο μέρος αλλά στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε με δυναμική και είχαμε καλό μομέντουμ. Είχαμε μια πραγματικά καλή ταχύτητα και καταφέραμε να πάρουμε ένα αποτέλεσμα που οι περισσότεροι άνθρωποι δεν το περίμεναν όταν χάναμε με 2-0. Εδώ αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες μου επειδή δεν σταμάτησαν ούτε λεπτό να παλεύουν και έδειξαν την ποιότητα τους, που πάντα έχουν. Ο Τσιτσαρίτο μου δημιούργησε έναν ευχάριστο πονοκέφαλο, το οποίο είναι καλό. Είναι φοβερό που έχουμε αρκετές λύσεις στην επίθεση και είμαι χαρούμενος για όλους τους ποδοσφαιριστές μου», είπε ο Σερ Αλεξ Φέργκιουσον.