Ολυμπιακός - Πανιώνιος 20-4

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Ο Ολυμπιακός όπως ήταν αναμενόμενο δεν συνάντησε την παραμικρή δυσκολία για να κάμψει τον Πανιώνιο με 20-4, στο Κολυμβητήριο «Π. Καπαγέρωφ», στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος πόλο Α1 ανδρών.

Διατηρώντας το απόλυτων νικών οι ερυθρόλευκοι στρέφουν πλέον την προσοχή τους στον αγώνα της 8ης αγωνιστικής του Champions League κόντρα στην Γιουγκ, που γίνεται την προσεχή Τετάρτη (7/2) βαστο Ντουμπρόβνικ.

Ο Ολυμπιακός έχει 39 βαθμούς σε 13 αγώνες, έχοντας έναν αγώνα λιγότερο κόντρα στον ΟΦΗ (ματς που αναβλήθηκε λόγω αδυναμίας του αεροσκάφους να προσεγγίσει το αεροδρόμιο Ν. Καζαντζάκης).

Σε ότι αφορά στο ματς δεν αντέχει κριτικής με δεδομένο ότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 10-1 στο ημίχρονο, ενώ τα άλλα τρία γκολ των κυανέρυθρων ήρθαν στην τελευταία περίοδο, όταν η άμυνα του Ολυμπιακού είχε χαλαρώσει.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 20-4

Οκτάλεπτα: 4-0, 6-1, 4-0, 6-3.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Γαλανόπουλος, Μυλωνάκης, Δελακάς 1, Γενηδουνιάς 3, Φουντούλης 2, Νικολαΐδης 1, Δερβίσης 2, Μπούσλιε 2, Μουρίκης 1, Γούνας 3, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 3, Ομπράντοβιτς 2, Δαλμάρας, Πρέκας, Χαλυβόπουλος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Μαντής, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Περόπουλος, Κουτσιαλής 2, Μπργκούλιαν, Κουλιεράκης 1, Καλαϊτζής 1, Φαναριώτογλου, Παπαποστόλου, Σταυρόπουλος, Βέκκος, Ποταμιάνος, Σιάχος, Δημακόπουλος, Παπαδόπουλος Δ.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος