ΝΟ Ρεθύμνου - Ολυμπιακός 6-24

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Ιδανικά ξεκίνησε ο Ολυμπιακός τις υποχρεώσεις του τη φετινή χρονιά επικρατώντας στο Ηράκλειο, του ΝΟ Ρεθύμνου με 26-4, για την Γ’ Φάση του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Οι «ερυθρόλευκες» ήταν καταιγιστικές από το πρώτο λεπτό, εξασφαλίζοντας προβάδισμα 6-1 στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου και 13-1 στο ημίχρονο.

Η διαφορά στο σκορ επέτρεψε στον προπονητή του Ολυμπιακού, Χάρη Παυλίδη να δώσει χρόνο συμμετοχής σε πολλές νεαρές παίκτριες.

Επιθετικά ξεχώρισαν οι Ελευθερία Πλευρίτου και Αλεξάνδρα Ασημάκη, οι οποίες πέτυχαν από 5 γκολ.

Για την ομάδα του ΝΟ Ρεθύμνου, δύο τέρματα πέτυχε η Κική Στρατιδάκη.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6-24

Οκτάλεπτα: 1-6, 0-7, 4-6, 1-5

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη Φλώρα, Σαφέτη 1, Καριπίδου Μελίνα, Κυριακάκη Κ., Γαβαλά 1, Γαγάνη, Στρατιδάκη 2, Πέττα, Φαρμάκη Ε. 1, Συριανόγλου, Μαλλιαρού, Καριπίδου Η. 1

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ε. 5, Ελευθεριάδου 1, Μανωλιουδάκη 1, Αβραμίδου 3, Ασημάκη 5, Πλευρίτου Μ. 2, Έμολο 2, Πλευρίτου Β. 2, Τσουκαλά 2, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Σαρρής

Αλυτάρχης: Γιώργος Κατσαρός