Ολυμπιακός - Εθνικός 16-7

Αργυρώ Γιαννουδάκη

O Ολυμπιακός έδωσε μία ακόμη επίδειξη δύναμης επί του συμπολίτη Εθνικού στο Παπαστράτειο κολυμβητήριο στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος πόλο Α1 ανδρών, επικρατώντας 16-7.

Οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου προηγήθηκαν 5-0, με τον Εθνικό να σκοράρει για πρώτη φορά στο δεύτερο οκτάλεπτο και τις δύο ομάδες να οδηγούνται στο ημίχρονο με το σκορ στο 8-2.

Περίπου ίδια ήταν η εικόνα και στο τρίτο οκτάλεπτο, με τον Ολυμπιακό να κατεβάζει ταχύτητα στην τελευταία περίοδο.

Αδρεναλίνη στο μάξιμουμ στους αγώνες της SERIE A με live στοίχημα από το κινητό (21+)

Κορυφαίος από πλευράς ερυθρόλευκων ήταν ο Γιώργος Δερβίσης, ο οποίος πέτυχε 5 γκολ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 16-7

Οκτάλεπτα: 4-0, 4-2, 5-3, 3-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Γαλανόπουλος, Μυλωνάκης 1, Χαλυβόπουλος, Γεννηδουνιάς 2, Φουντούλης 2, Νικολαϊδης 1, Δερβίσης 5, Μπούσλιε, Μουρίκης 2, Γούνας 2, Αργυρόπουλος, Ομπράντοβιτς 1, Δαλμαράς, Πρέκας, Γαβαλάς Σπ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Μπιλάλης, Θαλασσινός 1, Κόχειλας Ν., Χονδροκούκης 1, Παπαγεωργίου, Παπαδόγκωνας 1, Καρούντζος 2, Φώσκολος 1, Μπεριστιάνος 1, Ξυλούρης, Σκληρός, Πιτούλης, Πρωτοψάλτης, Μπραϊμης.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Μαρκοπούλου

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος