Εθνικός - ΟΦΗ 10-5

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Κραταιός ήταν ο Εθνικός στο ματς της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος πόλο Α1 ανδρών, επικρατώντας 10-5 του νεοφώτιστου ΟΦΗ στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά "Π. Καπαγέρωφ".

Η ομάδα του Φάνη Κουντουδιού δεν αισθάνθηκε καμία πίεση από τον νεοφώτιστο ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο παίρνοντας προβάδισμα 5-0 και 7-1 στο τρίτο οκτάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν, επιτρέποντας στην ομάδα του Μάκη Βολτυράκη να μειώσει σε 10-5.

Για τον Εθνικό ο Φώσκολος πέτυχε 3 γκολ, όσα και ο Κλήμος για τον ΟΦΗ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΟΦΗ 10-5

Οκτάλεπτα: 3-0, 2-0, 2-1, 3-4.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Θαλασσινός 1, Κόχειλας Ν. 2, Χονδροκούκης 1, Παπαγεωργίου, Παπαδόγκωνας 2, Καρούντζος 1, Φώσκολος 3, Μπεριστιάνος, Σκληρός, Πιτούλης, Πρωτοψάλτης, Μπραϊμης.

ΟΦΗ (Μάκης Βολτυράκης): Τσαβολάκης, Παπανικολάου 1, Κόκκινος, Σιράπογλου, Βασιλάκης, Γεωργόπουλος 1, Σπυριδάκης, Πίσσας, Αλάτσης, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης, Κάλης, Καβουσάνος.

Διαιτητές: Κραβαρίτης, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος