Πρεμιέρα με... περίπατο για την ΑΕΚ!

Νίκη δια περιπάτου για την ΑΕΚ στην πρεμιέρα της στην Handball Premier καθώς επικράτησε εύκολα στην Νίκαια με 32-18 του τοπικού Άρη.

Η Ένωση φόρτσαρε από την αρχή του αγώνα κι έδειξε ποιος είναι το αφεντικό αφού προηγήθηκε με 6-0 στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Δανό Γιάκομπσεν να σημειώνει τα 3 γκολ. Η μεγάλη διαφορά για τους φιλοξενούμενους διατηρήθηκε με τον Παλεβίτσιους να διαμορφώνει το 15-7 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Από κει και πέρα η ΑΕΚ απλά σκόραρε, έκανε διαχείριση χρόνου κι έφτασε στην εύκολη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 0-5, 3-8, 3-10, 6-13, 7-15 (ημχ.), 10-17, 12-22, 13-24, 14-27, 16-30, 18-32

ΑΡΗΣ (Τάκης Μελετάκος): Κουρής, Λαδάκης 1, Γ. Μελετάκος 2, Γρηγοράκης 1, Μουλιάτος 1, Δ. Μελετάκος 4, Μαλανδρένιας 1, Καμπουράκης, Ταβλαρίδης, Κρεμμύδας, Χαρμπής 3, Μιμίκος 1, Χουρσουντιάν 4, Χαραλάμπους, Αντωνιάδης, Βλαχοθανάσης.

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Γεωργιάδης 2, Ζαμπούνης 2, Συγγάρης, Μπάλαζ 4, Ραντούλοβιτς, Αλβανός 4, Μπάγιος 3, Γιάκομπσεν 5, Παπαδιονυσίου 1, Δομπρής 2, Μυλωνάς 2, Αργυρού 1, Παλεβίτσιους 3, Μαντζόπουλος, Βραζάλιτσα 2, Μπαλάσκας 1.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Φωκίτης, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 3/3-5/6