Tρίτος ο ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα χάντμπολ

Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο «Δικέφαλος» του Βορρά στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας στο χάντμπολ μετά τη νίκη επί του Δούκα με 33-20.

Ο ΠΑΟΚ BΕΡΓΙΝΑ TV επικράτησε 33-20 του Δούκα στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι του μικρού τελικού και με νίκες 2-1, κατέκτησε την 3η θέση στη Handball Premier, περιόδου 2007-2018.

Αυτό είναι ιστορικά το 7ο μετάλλιο για τον «Δικέφαλο» του Βορρά στο ανδρικό χάντμπολ και βρίσκεται στην 6η θέση της σχετικής λίστας.

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα στη Novibet * Αφορά την επιλογή «Νικητής Αγώνα» σε επιλεγμένα παιχνίδια πριν την έναρξη''.

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 33-20
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-3, 5-4, 9-4, 11-6, 12-8 (ημχ.) 15-9, 17-10, 22-11, 25-12, 31-26, 33-20
ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ζάγκας, Αραμπατζής 1, Παλάσκας 2, Τσίλης 7, Νικολαΐδης, Κοκώνης 7, Πόουλσεν, Αποστόλου 2, Πετρίδης 3, Καλόμοιρος 6, Μαστορογιάνης 3, Πέγιοβιτς 1, Κέζιτς, Κυπραίος, Βεσελίνοβιτς, Κοτανίδης 1.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κώστας Μπούνας): Μίτροβιτς 1, Κεδέρης 1, Αραπακόπουλος 4, Μωραΐτης 5, Τόμπρος, Παπαπούλιος 2, Γκέρτσος, Νομικός, Μπραουδάκης, Αποστολίδης, Μπάρμπας, Ντούνης, Μπάγιος 2, Ζιβούλοβιτς 2, Τζανιδάκης 3, Νταρσουλάντ.
Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 1/2-/0/1