Πήρε προβάδισμα ο Δούκας

Ο Δούκας επικράτησε του Διομήδη με 24-21 κι έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση στα ημιτελικά του πρωταθλήματος στο Χάντμπολ.

Το πρώτο βήμα για πρόκριση στα ημιτελικά του πρωταθλήματος, έκανε ο Δούκας που επικράτησε του Διομήδη Άργους με 24-21.

Οι φιλοξενούμενοι, μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι κι από νωρίς είχαν το προβάδισμα. Το ημίχρονο έληξε μάλιστα, με τον Διομήδη μπροστά στο σκορ με 10-13. Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε με τον Δούκα να είναι το... αφεντικό! Με επί μέρους σκορ 9-4 στα πρώτα 15 λεπτά της επανάληψης, προηγήθηκε με 19-17 και δεν βρέθηκε ποτέ ξανά πίσω στο σκορ. Κάπως έτσι, έφτασε στη νίκη με 24-21 με τους Ντούνη, Μπάγιο και Νταρσουλάν να σκοράρουν από τέσσερα τέρματα. Πέντε γκολ πέτυχε ο Νικηφόρου από την πλευρά του Διομήδη.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 5-6, 5-9, 8-10, 10-13 (ημχ.), 13-14, 15-15, 19-17, 21-18, 23-20, 24-21

ΑΣΕΔ (Κώστας Μπούνας): Μωραΐτης 3, Τόμπρος, Παπαπούλιος, Γκέρτσος 3, Νομικός, Μπραουδάκης, Αποστολίδης 1, Μίτροβιτς, Μπάρμπας, Ντούνης 4, Μπάγιος 4, Ζιβούλοβιτς 1, Νταρσουλάν 4, Ζαφειράκης 1, Κολλύρης, Κεδέρης 3.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κωνσταντίνος Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης, Σούτον 1, Κρεμαστιώτης 4, Αργυρού 4, Σμυρνιώτης, Άρσιτς, Χειβιδόπουλος, Νικηφόρου 5, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος 1, Τσάτσας, Χαντέλης 2, Ντούρος, Γιόσμου 4