Καματερό και Αναγέννηση τη νίκη

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Η Αναγέννηση Άρτας και ο ΓΑΣ Καματερού εξασφάλισαν εκτός έδρας νίκες στα ματς που άνοιξαν την αυλαία της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος χάντμπολ Α1 γυναικών.

Άνετη νίκη

Η Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας πέρασε χωρίς δυσκολίες από την Φλώρινα, παίρνοντας τη νίκη με 30-22. Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Άρτας έφτασε στους 8 βαθμούς, ενώ ο Φιλώτας παρέμεινε στην τελευταία θέση χωρίς βαθμό.

Κορυφαία για την Αναγέννηση Άρτας ήταν η Σκουτέλα με εννέα τέρματα, ενώ από τον Φιλώτα η Ριστόβσκα με οκτώ.

ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ-ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 22-30

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 6-8, 7-9, 8-11, 9-14 (Ημίχρονο), 13-15, 14-19, 15-23, 17-24, 18-28, 22-30

ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Τάνια Τσουτσουλάκη): Ρακοπούλου 3, Κωτσοπούλου 3, Ρόμπε, Κατσουπάκη 2, Νταμπίζα, Παρασκευοπούλου, Βαφειάδου, Φωκά, Τσιτλακίδου 3, Γκάτσιου 2, Ριστόβσκα 8, Γεωργιάδου, Μπαντή, Παραστατίδου 1.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μπαλάφα 8, Σκουτέλα, 9, Καλοϊδη 1, Σμαρδέλη 1, Βέμη, Σκάρα 7, Κολτούκη, Βράτσεβα 4, Παπανδρέου, Κουρέλη, Μάμαλη, Καλασνίκοβα.

Διαιτητές: Τέμης-Γιάννου. Δίλεπτα: 4-1, Πέναλτι: 1/1-2/3.

Στο ρελαντί το Καματερό

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση το Καματερό πήρε τη νίκη στη Θεσσαλονίκη από το HONDA Πανόραμα, επικρατώντας με 26-17.

Το ματς ήταν αμφίρροπο για 15 λεπτά έκτοτε οι φιλοξενούμενες πήραν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα φτάνοντας στη νίκη.

Κορυφαία για την ομάδα του Μενέλαου Δανήλου ήταν Βασιλειάδου με 6 γκολ.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 17-26

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 6-6, 7-9, 7-13, 7-16 (ημχ.) 7-16, 9-18, 11-20, 13-23, 14-26, 17-26

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Σπανού, Νταντιρά, Αναστασιάδου 1, Καραβέλη 4, Ιωαννίδου 1, Αμανατίδου, Αργυροπούλου 4, Σεβαΐλη 1, Μεντεσίδου 2, Δημητρακοπούλου 3, Κυρικλίδου 1, Μαναβή, Χριστοδουλίδου, Γκαμπουρά, Κουκλοτίδου.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Ισικνάκη, Μανιά 5, Ζιώγα, Καζάκη 5, Βασιλειάδου 6, Ζενέλι 1, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου 3, Συζίνου 4, Νικαλάου, Σπυροπούλου, Καρέλα 2.

Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 5-2, Πέναλτι: 2/2-3-6