Στα «Παπαφλέσσεια» οι κορυφαίοι

Στα «Παπαφλέσσεια» οι κορυφαίοι

Γερές κόντρες και υψηλός συναγωνισμός που θα δώσει ιδιαίτερο ενδιαφέρον και συγκινήσεις στους φίλους του στίβου οι οποίοι θα βρεθούν στο στάδιο της Καλαμάτας το ερχόμενο Σάββατο 28 Μαΐου για να παρακολουθήσουν τα φετινά «Παπαφλέσσεια».

Στα «Παπαφλέσσεια» οι κορυφαίοι

Οι πρωταθλητές και πρωταθλήτριες που αναμένεται να αγωνιστούν στην Καλαμάτα και έχουν δηλώσει συμμετοχή μεταξύ άλλων είναι και οι:
 
Στα 100μ ξεχωρίζει η συμμετοχή του Λυκούργου Τσάκωνα που μετά το 20.36 στα 200μ στην Οστράβα θα επιχειρήσει ένα δυνατό τεστ ταχύτητας (ατομικό ρεκόρ στα 100μ 10.27) αντιμετωπίζοντας τους Ανδρεάδη (10.38), Τριβυζά (10.50) και Τσούση (10.55).
 
Ο Πέτρος Κυριακίδης θα αγωνιστεί στα 400μ (47.51) και μαζί του Λογοθέτης (48.46) και Αλμπάνης (48.22)    
  
Υψηλών προδιαγραφών θα είναι το μήκος ανδρών όπου θα βρεθούν αντιμέτωποι οι Γιώργος Τσάκωνας, Μιχάλης Μερτζανίδης και Μίλτος Τεντόγλου ενώ στο τριπλούν παρόντες θα είναι Δημήτρης Μπαλταδούρος, Νίκος Τσιώκος και Θοδωρής Ζιντζόβας.
 
Η Μαρία Μπελιμπασάκη θα είναι στη γραμμή εκκίνησης των 100μ όπου θα συναντήσει και τις Σπ;ανουδάκη, Πολίτη, Βενιέρη.
 
Η πρωταγωνίστρια στα «Χανιά 2106» Ελισσάβετ Πεσιρίδου θα αγωνιστεί και στην Καλαμάτα στα 100μ εμπόδια, ελπίζοντας σε βελτίωση της επίδοσής της που θα της δώσει το εισιτήριο για τους Ολυμπιακούς (όριο 13.00) ενώ οι δίδυμες Ειρήνη και Άννα Βασιλείου θα αγωνιστούν στα 400μ όπως και η Μουρτά.
 
Όρια στο μήκος θα επιδιώξουν να πετύχουν οι Αλεξούλη και Κολοκυθά ενώ θα αγωνιστεί επίσης και η νεάνιδα Κωνσταντίνα Ρωμαίου επιδιώκοντας όριο για το παγκόσμιο της κατηγορίας της.
  

 

Οι λίστες συμμετοχής σε κάθε αγώνισμα 
ολοκληρώθηκαν και τις δημοσιεύουμε όπως και το νέο ωρολόγιο πρόγραμμα στο οποίο έγιναν ορισμένες μικροαλλαγές ως προς την ώρα διεξαγωγής των αλμάτων.
 
 
Το ωρολόγιο πρόγραμμα  

                                    17:00             ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ

                                    18:00             100μ. EMΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

                                    18:00             ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

                                    18:00             ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

                                    18:10             ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

                                    18:20             100μ. ΑΝΔΡΩΝ

                                    18:30             100μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

                                    18:40             80μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄

                                    18:50             80μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α΄

                                    19:00             ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

                                    19:05             400μ. ΑΝΔΡΩΝ

                                    19:15             400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

                                    19:15             ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

                                    19:30             800μ. ΑΝΔΡΩΝ

                                    19:40             400μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

                                    19:50             400μ. ΕΜΠ. ΑΝΔΡΩΝ

                                    20:00             200μ. ΑΝΔΡΩΝ

                                    20:10             150μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄

 

Best of internet