Διπλή πρόκριση

Διπλή πρόκριση

ΓΑΣ Κιλκίς Αcropolis και Σπάρτακος εξασφάλισαν την παρουσία τους στα ημιτελικά του EBT finals 2016, που διεξάγεται στην Καρδία Θεσσαλονίκης. 

Διπλή πρόκριση

Οι δύο ελληνικές ομάδες που συμμετέχουν ο ΓΑΣ Κιλκίς Αcropolis και ο Σπάρτακος προκρίθηκαν στους «4» και αύριο το πρωί θα διεκδικήσουν την είσοδο τους στους τελικούς.

Στο τουρνουά των γυναικών ο Σπάρτακος ήταν καταιγιστικός σημειώνοντας τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και κέρδισε την πρωτιά στον 2ο όμιλο με 8 πόντους.
Η ομάδα της Μαρίας Καραντώνη θα αντιμετωπίσει αύριο στις 10:00 την Ολλανδική Westsite, η οποία κατέλαβε την 2η θέση στον 1ο όμιλο με 6 πόντους.

Στο τουρνουά των ανδρών ο ΓΑΣ Κιλκίς Αcropolis προκρίθηκε με περιπετειώδη τρόπο, αφού χρειάστηκε συνδυασμό αποτελεσμάτων. Συγκεκριμένα η ομάδα των Λαζαρίδη- Χαραλαμπάκη νίκησε την Algeciras, αλλά η ήττα της από την Dinamit, την έβαλε σε δύσκολη θέση.
Τελικά η νίκη της Camelot επί της Rossio έδωσε στον ΓΑΣ Κιλκίς Αcropolis την πρόκριση στην τριπλή ισοβαθμία με την Ισπανική και Πορτογαλική ομάδα.
Η ελληνική ομάδα θα παίξει αύριο στις 11:00 απέναντι στην Κροάτικη Detono Zagreb, η οποία είναι κάτοχος του τίτλου.

Βαθμολογίες
Άνδρες

1ος όμιλος
1. Detono Zagreb (Κροατία) 6
2. BHC SKKM- Ekaterinodar (Ρωσία) 4
3. BHT Auto Forum Petra Plock (Πολωνία) 4
4. BHC Sesvete (Κροατία) 4
5. BHC 2areg (Σερβία) 2

2oς όμιλος
1. Paksoft Camelot (Ολλανδία) 6
2. ΓΑΣ Κιλκίς Acropolis (Ελλάδα) 4
3. V. Gaw- Cafe Rossio (Πορτογαλία) 4
4. CBP Algeciras (Ισπανία) 4
5. Dinamit BHC (Ουγγαρία) 2

Γυναίκες
1ος όμιλος

1. Agenta Girls (Ουγγαρία) 8
2. Westsite (Ολλανδία) 6
3. Detono Zagreb (Κροατία) 4
4. CAIPIranhas (Γερμανία) 2
5. Beachqueens (Ελβετία) 0

2ος όμιλος
1. Spartacus Goalbet (Ελλάδα) 8
2. Paksoft Camelot (Ολλανδία) 4
3. OVB Beach Girls (Ουγγαρία) 4
4. CBP Algeciras (Ισπανία) 2
5. Reflex AZS AWF Volkswagen Poznan (Πολωνία) 2

Αποτελέσματα- πρόγραμμα του ΕΒΤ finals 2016

Παρασκευή 20 Μαΐου 2016
Γήπεδο 1
Sesvete- Ekaterinodar (A) 0-2 (16-18, 18-20)
Camelot- GAS Kilkis Acropolis (A) 2-1 (17-24, 24-20, 10-8)
Detono- Westsite (Γ) 0-2 (11-12, 6-9)
Poznan- Spartacus Goalbet (Γ) 0-2 (5-18, 3-15)
Detono- Petra Plock (Α) 2-1 (23-17, 18-24, 7-6)
GAS Kilkis Acropolis- Cafe Rossio (Α) 2-0 (27-18, 18-12)
Agenta Girls- Beachqeens (Γ) 2-0 (20-13, 19-11)
Algeciras- Poznan (Γ) 2-0 (22-14, 16-12)

Γήπεδο 2
Petra Plock- BHC 2areg (A) 2-0 (26-20, 18-14)
Cafe Rossio- Dinamit (A) 2-1 (8-18, 13-11, 8-4)
Beachqeens- CAIPIranhas (Γ) 0-2 (12-13, 13-14)
Camelot- Beach Girls (Γ) 2-0 (18-12, 12-4)
BHC 2areg- Sesvete (Α) 0-2 (18-27, 17-24)
Algeciras- Camelot (Α) 2-0 (27-14, 26-20)
CAIPIranhas- Detono (Γ) 1-2 (12-24, 11-8, 4-5)
Spartacus Goalbet- Camelot (Γ) 2-1 (11-12, 14-5, 6-4)

Σάββατο 21 Μαΐου 2016
Γήπεδο 1
Detono- BHC 2areg (Α) 2-0 (14-12, 21-18)
Algeciras- GAS Kilkis Acropolis (A) 1-2 (22-12, 21-22, 6-9)
Agenta Girls- CAIPIranhas (Γ) 2-0 (10-8, 20-10)
Beach Girls- Poznan (Γ) 2-1 (14-11, 9-13, 3-2)
Sesvete- Detono (Α) 2-1 (18-23, 21-18, 6-2)
GAS Kilkis Acropolis- Dinamit (Α) 1-2 (21-15, 15-18, 8-9)
Detono- Agenta Girls (Γ) 1-2 (13-20, 14-12, 4-7)
Camelot- Algeciras (Γ) 2-1 (2-9, 14-13, 10-16)
Ekaterinodar- Detono (Α) 0-2 (12-19, 18-19)
Dinamit- Algeciras (Α) 0-2 (12-20, 16-23)
Westsite- Agenta Girls (Γ) 0-2 (10-23, 13-19)
Poznan- Camelot (Γ) 2-0 (17-10, 17-14)

Γήπεδο 2
Ekaterinodar- Petra Plock (Α) 2-0 (20-15, 20-14)
Dinamit- Camelot (A) 1-2 (21-17, 10-17, 4-7)
Westsite- Beachqeens (Γ) 2-0 (14-9, 15-8)
Algeciras- Spartacus Goalbet (Γ) 0-2 (8-9, 13-17)
BHC 2areg- Ekaterinodar (Α) 2-0 (17-15, 18-17)
Cafe Rossio- Algeciras (Α) 2-1 (13-12, 11-19, 10-8)
CAIPIranhas- Westsite (Γ) 0-2 (9-12, 7-12)
Spartacus Goalbet- Beach Girls (Γ) 2-1 (4-8, 12-16, 7-6)
Petra Plock- Sesvete (Α) 2-1 (14-25, 27-18, 7-4)
Camelot- Cafe Rossio (Α) 2-1 (19-14, 7-9, 9-8)
Beachqeens- Detono (Γ) 0-2 (16-18, 17-22)
Beach Girls- Algeciras (Γ) 2-1 (15-17, 7-6, 7-6)

Κυριακή 22 Μαΐου 2016
Γήπεδο 1
10:00 1ος ημιτελικός (Γ) Agenta- Camelot
11:00 1ος ημιτελικός (A) Detono- GAS Kilkis Acropolis
12:00 θέσεις 9-10 (Α) BHC 2areg- Dinamit
13:00 θέσεις 7-8 (Α) Sesvete- Algeciras
14:00 θέσεις 5-6 (Γ) Detono- Beach Girls
15:00 Μικρός τελικός (Γ)
16:00 Μικρός τελικός (Α)
17:00 Τελικός (Γ)
18:00 Τελικός (Α)

Γήπεδο 2
10:00 2ος ημιτελικός (Γ) Spartacus- Westsite
11:00 2ος ημιτελικός (A) Camelot- Ekaterinodar
12:00 θέσεις 9-10 (Γ) Beachqeens- Poznan
13:00 θέσεις 7-8 (Γ) CAIPIranhas- Algeciras
14:00 θέσεις 5-6 (Α) Petra Plock- Cafe Rossio

Best of internet