Εθνικός - ΝΕ Πατρών 17-4

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Ο Εθνικός μπήκε με καταιγιστικούς ρυθμούς στο ματς της 15ης αγωνιστικής κόντρα τη ΝΕ Πατρών, φτάνοντας σε μία ευρεία νίκη με 17-4.

Η ομάδα του Φάνη Κουντουδιού εξαπέλυσε έξι τέρματα στην πρώτη περίοδο, με την ΝΕΠ να μην αντιδρά, ενώ αντίστοιχη ήταν η εικόνα του παιχνιδιού στο και στο δεύτερο οκτάλεπτο. Στην τρίτο περίοδο αποκαταστάθηκε μία σχετική ισορροπία όμως ήταν αργά για τους Πατρινούς, να μπορέσουν να ανακάμψουν. Κορυφαίοι για τον Εθνικό οι Αργυρόπουλος και Χαραλαμπόπουλος, οι οποίοι πέτυχαν 4 γκολ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 17-4

Οκτάλεπτα: 6-0, 6-1, 3-2, 2-1.