Το μέλλον μπροστά τους!

Στην 4η θέση κατέλαβε η εθνική παμπαίδωνστο διεθνές τουρνουά «Lokomotiva Cup 2015», που διεξήχθη στο Μπρτσκό της Βοσνίας.

Το μέλλον μπροστά τους!

Μία εξαιρετική εμπειρία απ’ όλες τις απόψεις έφτασε στο τέλος της για τις ελληνικές ομάδες που με την στήριξη του «Βριληττός».

Συνολικά συμμετείχαν 40 ομάδες από σπουδαίες σχολές του αθλήματος, όπως Σλοβενία, Κροατία, Σερβία, Ουγγαρία, Δανία, Βοσνία σε τρεις διαφορετικές κατηγορίες (Παίδων, Παμπαίδων, Μίνι).

Η Εθνική Παμπαίδων κέρδισε τις εντυπώσεις, αφού διεκδίκησε την είσοδο της στον τελικό, κατακτώντας στο φινάλε την 4η θέση.

Στην κατηγορία των παίδων ο Φίλιππος κατέλαβε την 9η θέση και η ΧΑΝΘ την 19η.
Οι διοργανωτές με επικεφαλής τον Γκόραν Σάβιτς δεξιώθηκαν την αρχηγό αποστολής και αντιπρόεδρο του «Βριληττός» Κατερίνα Ψωμιάδου, τον αρχηγό της αποστολής της Εθνικής Παμπαίδων Θανάση Καρακεχαγιά και τον Ομοσπονδιακό τεχνικό Χρήστο Τζουβάρα.

Επίσης ο Δήμαρχος της πόλης Άντο Ντόμιτς ευχαρίστησε για την συμμετοχή του τις ελληνικές ομάδες και τις κάλεσε να δώσουν το παρόν και την επόμενη χρονιά, ενώ από την πλευρά της, η ελληνική αποστολή ευχαρίστησε τους διοργανωτές για την πολύ καλή φιλοξενία και ζεστασιά με την οποία τους περιέβαλαν.

Νικητές αναδείχθηκαν η Σλοβένικη Τσέλιε Πιβοβάρνα Λάσκο (Παίδες), η Κροάτικη Ζάγκρεμπ (Παμπαίδες) και η Σλοβένικη Γκόρενιε (Μίνι).

Τα γκολ των ελληνικών ομάδων

ΧΑΝΘ - ΤΖΕΡΣΕΙ (2) 11-20 (7-7 ημχ.)
ΧΑΝΘ
(Αλέξης Παπαβασίλης): Μαμούρης 1, Σπηλιοτόπουλος 2, Παπαβασίλης 5, Γκούτζικας 2, Παπαδόπουλος 1

ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΚΡΙΒΑΤΖΑ 16-13 (8-9 ημχ.)
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
(Τάσος Χατζηπαρασίδης): Ναβροτζίδης 1
Γκάρας 3, Παπαδόπουλος 1, Σαράφης 3
Μπαλτατζής 4, Κουκουτσίδης 1, Ζουζός 1, Ταραμονλής 2

ΕΛΛΑΣ - ΤΣΕΛΙΕ 13-24 (5-11 ημχ.)
ΕΛΛΑΣ
(Χρήστος Τζουβάρας): Τουλιόπουλος 1, Μπόλαρης 3, Παπάζογλου 1, Σαράφης 1, Κοτσιώνης 4, Αλεξανδρίδης 2, Γερουλάνος 1

ΕΛΛΑΣ - ΜΠΟΡΑΤΣ 20-23 (11-13 ημχ.)
ΕΛΛΑΣ
(Χρήστος Τζουβάρας): Κοβάνης 1, Τζωρτζίνης 1, Παπάζογλου 1, Μαυρόπουλος 2, Σαράφης 2, Κοτσιώνης 8, Αλεξανδρίδης 5

Πρόγραμμα- αποτελέσματα
Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου 2015

Λοκομοτίβα (Βοσνία)- ΧΑΝΘ 18-13
Ίζβιντακ (Βοσνία)- Φίλιππος 22-18
Ελλάς- Γκόρενιε (Σλοβενία) 20-17
Τσέλιε (Σλοβενία)- ΧΑΝΘ 20-13
Φίλιππος- Μπόρατς (Βοσνία) 19-11

Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2015

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)- Φίλιππος 7-16
Ελλάς- Μπιέλινα (Βοσνία) 24-10
Ράστιμο (Σερβία)- ΧΑΝΘ 17-14
Φίλιππος- Ζάγκρεμπ (Κροατία) 13-14
Ζουπάνια (Κροατία)- ΧΑΝΘ 16-13
Μοσλάβινα (Κροατία)- Ελλάς 15-21

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015
Ημιτελικός Παμπαίδων: Ελλάς- Τσέλιε 13-24
Μικρός τελικός Παμπαίδων: Ελλάς- Μπόρατς 20-23

Παίδων
Αγώνες κατάταξης
Φίλιππος- Κρίβαγια 16-13
ΧΑΝΘ- Γέρσι 2 11-20

Βαθμολογίες Παίδων
1ος όμιλος
1. Ζάγκρεμπ 12
2. Ίζβιντακ 9
3. Φίλιππος 6
4. Ερυθρός Αστέρας 3
5. Μπόρατς 2 0

3ος όμιλος
1. Τσέλιε 12
2. Ράστιμο 9
3. Λοκομοτίβα 6
4. Ζουπάνια 1
5. ΧΑΝΘ 0

Βαθμολογία Παμπαίδων (3ος όμιλος)
1. Ελλάς 6
2. Μοσλάβινα 4
3. Γκόρενιε 2
4. Μπιέλινα 0

Best of internet