Ψυχάρα ο Μάρεϊ!

Με παλικαρίσια νίκη του Βρετανού ολοκληρώθηκε ο επικός αγώνας ανάμεσα στον Άντι Μάρεϊ και τον Φίλιπ Κολσράιμπερ, που διακόπηκε χθες λόγω ελλιπούς φωτισμού.

Ο 27χρονος τενίστας επικράτησε τελικά με 3-6, 6-3, 6-3, 4-6, 12-10 μετά από συνολική μάχη 4 ωρών και 7 λεπτών, κλείνοντας θέση στους "16" του Ρολάν Γκαρός. Οι δύο τενίστες συνέχισαν την αναμέτρησή τους από το 7-7 του πέμπτου σετ και παρέμειναν στο ίδιο υψηλό επίπεδο! Πιο ψυχωμένος ο Άντι, παρόλο που δεν εκμεταλλεύτηκε το πρώτο του ματς πόιντ στο 9-8, το έκανε στο 11-10 (αφού πρώτα έσωσε μπρέικ πόιντ του Γερμανού στο 9-9) και πήρε τεράστια πρόκριση.

Στον τέταρτο γύρο τον περιμένει ο Φερνάντο Βερδάσκο (Νο.24), που ολοκλήρωσε αυτό που ξεκίνησε εντυπωσιακά χθες. Μπαίνοντας στο κορτ στο 2-2 του τρίτου σετ, κέρδισε με εξαιρετική εμφάνιση 6-3, 6-2, 6-3 τον γηπεδούχο Ρισάρ Γκασκέ (Νο.12) και δείχνει πολύ απειλητικός!