Χάλκινο μετάλλιο ο Πολυχρονίδης στο BISFed 2019 Nymburk Boccia Regional Open

To χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία BC3 του BISFed 2019 Nymburk Boccia Regional Open που φιλοξενείται στην Τσεχία, κατέκτησε ο Γρηγόρης Πολυχρονίδης.

Ο πρωταθλητής κόσμου το 2019, στον ελληνικό εμφύλιο που προέκυψε στον «μικρό» τελικό της κατηγορίας, επικράτησε 4-2 της Άννας Ντέντα και έφτασε στην κατάκτηση της τρίτης θέσης, αφήνοντας την αντίπαλό του στην 4η. Εκτός μεταλλίων έμεινε και ο Νίκο Βασίλη στην κατηγορία BC4, καταλαμβάνοντας την 4η θέση στην τελική κατάταξη.

Ο Πολυχρονίδης στον ημιτελικό ηττήθηκε 3-2 από την Όβτσαρζ από την Πολωνία, ενώ η Ντέντα στον αγώνα της τετράδας έχασε με 6-0 από τον Βρετανό ΜακΚάουαν.

Όσον αφορά στον Βασίλη, στάθηκε άτυχος στον ημιτελικό, τον οποίο έχασε στο τάι μπρέικ, ενώ στον αγώνα για την τρίτη θέση έχασε 9-1 από τον Βρετανό Σόντερς.