Έβδομη στον Τελικό του ελεύθερου Σόλο η Αρμάου

Την 7η θέση στον Τελικό του ελεύθερου προγράμματος στο Σόλο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων, το μεσημέρι της τελευταίας ημέρας της διοργάνωσης (Κυριακή 25/6) στο Βελιγράδι, κατέκτησε η Ελληνίδα εκπρόσωπος Μαρία Ελένη Αρμάου.

Η πρωταθλήτριά μας από το Ηράκλειο βαθμολογήθηκε με 82,5333 β. για την εκτέλεση του προγράμματός της, που ήταν σαφώς καλύτερη από αυτή του προκριματικού και κατετάγη 7η ανάμεσα στα 12 Σόλο του Τελικού, χάνοντας την 6η θέση από τη Γαλλίδα για μερικά χιλιοστά του βαθμού.

Το χρυσό μετάλλιο στο Σόλο κατέκτησε η Ρωσίδα Τατιάνα Γκαϊντάι με 89,1000 β., το ασημένιο η Ουκρανή Μάρτα Φιέντινα (87,3333 β.) και το χάλκινο η Ιταλίδα Ενρίκα Πίκκολι (85,5333 β.).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του προκριματικού του ελεύθερου προγράμματος του Σόλο μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ.

Το βράδυ της Κυριακής, στο φινάλε των αγώνων, η Εθνική μας Ομάδα θα αγωνιστεί στον Τελικό του Κόμπο.