Παναθηναϊκός - ΝΟ Βουλιαγμένης 4-5

Η Βουλιαγμένη νίκησε 5-4 τον Παναθηναϊκό στο κολυμβητήριο του Γουδή και τον εκτόπισε από την 3η θέση της βαθμολογίας, στην 21η και προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο Α1 ανδρών.

Πλέον στην τρίτη θέση της βαθμολογίας βρίσκεται ο ΑΝΟ Γλυφάδας, οι οποίοι την τελευταία αγωνιστική φιλοξενούν τον Εθνικό, ενώ οι «πράσινοι» παίζουν εκτός έδρας κόντρα στον ουραγό ΝΟ Καλαμακίου.

Η ομάδα του Νάσου Ηρειώτη βρέθηκε να προηγείται με με 3-2 στο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες έμειναν χωρίς γκολ στην τρίτη περίοδο, με τον Παναθηναϊκό να αυξάνει τη διαφορά σε 4-3 στη τελευταία περίοδο. Οι «μπέμπηδες» δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα, ισοφάρισαν με τον Χρήστο Αφρουδάκη στο 3.53 πριν από το φινάλε (4-4), ενώ ο Γούβης πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 1.46, για το τελικό 4-5.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 4-5

Οκτάλεπτα: 1-0, 2-2, 0-0, 1-3.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τοράκης 1, Χαραλαμπόπουλος 1, Καπετανάκης 1, Δερμιτζάκης Δ. 1.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ: Κοπελιάδης 1, Γούβης 2, Αφρουδάκης 1, Σολανάκης 1