Εθνικός - Πανιώνιος 11-4

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Ο Εθνικός σαφώς ανώτερος επικράτησε 11-4 του Πανιωνίου στο ματς της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος πόλο Α1 ανδρών και διατηρήθηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας στο ξεκίνημα του Β΄γύρου, πλησιάζοντας στον 1 βαθμό τον 4ο ΑΝΟ Γλυφάδας.

Οι κυανόλευκοι ξεκίνησαν δυνατά παίρνοντας προβάδισμα 5-1 στο πρώτο οκτάλεπτο, και 9-3 στο ημίχρονο, με τον Πανιώνιο να αδυνατεί να ακολουθήσει το ρυθμό των γηπεδούχων. Στην τελευταία περίοδο, ο Εθνικός χαλάρωσε επιθετικά, με το ματς να ολοκληρώνεται χωρίς γκολ τα τελευταία 8 λεπτά. Κορυφαίος για τον Εθνικό ο Τζώρτζης με 3 γκολ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 11-4

Οκτάλεπτα: 5-1, 4-2, 2-1, 0-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Τζώρτζης 3, Σιώνης 1, Χονδροκούκης 2, Αγκόρτσας 1, Καζάζης 1, Μπεριστιάνος 1, Τσαγκάρης 2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κουτσιαλής 1, Κουλιεράκης 1, Γαβαλάς Σπ. 1, Βέκκος 1.