ΠΑΟΚ - Εθνικός 7-7

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Σε ένα απολαυστικό ματς ΠΑΟΚ και Εθνικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 7-7, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος πόλο Α1 ανδρών.

Ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα 3-1 στον πρώτο οκτάλεπτο και 4-1 στο ημίχρονο, με τον Εθνικό να αντεπιτίθεται στην τρίτη περίοδο, έχοντας μείνει πίσω με 5-1 και να μειώνει σε 7-6 στο 0.15 πριν από τη λήξη.

Στην τέταρτη περίοδο ο 17χρονος, Στάθης Παπαγεωργίου, 2.26 πριν από τη λήξη του ματς, πέτυχε το γκολ, με το οποίο οι Πειραιώτες απέσπασαν την ισοπαλία. Στο φινάλε οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στη νίκη, αλλά ο Καραμπέτσος γλίτωσε τον ΠΑΟΚ από τα χειρότερα με εντυπωσιακή επέμβαση.

ΠΑΟΚ – ΕΘΝΙΚΟΣ 7-7

Οκτάλεπτα: 3-1, 1-0, 3-5, 0-1.

ΠΑΟΚ: Ζάτοβιτς 1, Νικολαΐδης 2, Παπαποστόλου 1, Μουρατίδης 1, Τσολακούδης 1, Προσινικλής Ν. 1.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Σιώνης 1, Παπαγεωργίου 1, Παπαδόγκωνας 2, Καζάζης 2, Μπεριστιάνος 1.