Νησιά Φίτζι - Ν. Κορέα 0-8

Με 8 γκολ φιλοδώρησε τα Νησιά Φίτζι η Νότιος Κορέα στην πρεμιέρα του ποδοσφαιρικού τουρνουά των Ολυμπιακών Αγώνων του Ριο, μιας και τα συνέτριψε με 8-0!

Την πρώτη του συμμετοχή στο τουρνουά ποδοσφαίρου των Ολυμπιακών Αγώνων, ήθελαν να γιορτάσουν τα Νησιά Φίτζι, κάτι που δεν μπορούμε να πούμε πως και έκαναν, μετά την ήττα με 8-0 από την Ν. Κορέα.

Οι Νοτιοκορεάτες, ήταν εξ αρχής το φαβορί και το έδειξαν στο 32', όταν ο Ρίου έκανε το 1-0, στη συνέχεια έχασαν και πέναλτι και το ημίχρονο έμεινε στο 1-0. Στην επανάληψη όμως, ήταν να μην πατήσουν γκάζι.

Στο 62' ο Κουόν έκανε το 2-0, ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος το 3-0, επίσης στο 63', ο Ρίου ήρθε για το 4-0, στο 72' ο Σον έκανε το 5-0, στο 77' και στο 90' ο Σουκ έκανε το 6 και το 7-0, για να έρθει και πάλι ο Ρίου να σημειώσει το 8-0 στο 93', μαζί με χατ τρικ!