Πρώτη πράξη για Κύπελλο

Πρώτη πράξη για Κύπελλο

Πρώτη πράξη για Κύπελλο

Με νίκες ξεκίνησαν το Παγκράτι και η ΚΑΟΔ στην πρώτη φάση του κυπέλλου ανδρών, αντιθέτως ο Απόλλων Καλαμαριάς ηττήθηκε από το Λαύριο, όπως και το Αιγάλεω που γνώρισε την ήττα από τον Αρκαδικό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Πέραμα - Πιερικός Αρχέλαος 66-61
Ολύμπια Λάρισας - Ολυμπιάδα Πατρών 0-20 (α.α.)
Ερμής Λαγκαδά - Τρίκαλα 20-0 (α.α.)
Στρατώνι - Κόροιβος 20-0 (α.α.)
Αίολος Τρικάλων - Απόλλων Πατρών 63-54
Μ. Αλέξανδρος - Παγκράτι 55-92
Αναγέννηση Φλόγας - ΚΑΟΔ  62-88
ΑΕΚ Άργους - Ίκαροι Σερρών 71-76
ΜΕΝΤ - Αμύντας 55-78
Απόλλων Καλαμαριάς - Λαύριο 51-77
Δόξα Λευκάδας - Διαγόρας Ρόδου 57-48
Δούκας - Ν. Κηφισιά 53-69
Αιγάλεω - Αρκαδικός 64-80
Αίας Ευόσμου - Πανελευσινιακός 55-65
ΟΦΗ - Ρέθυμνο 96-92

Τα φύλλα αγώνα

ΟΦΗ - Ρέθυμνο 96-92
Διαιτητές:
Μαγκλογιάννης - Θεοδωρόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 28-32, 51-53, 67-74, 96-92.
ΟΦΗ (Βλάχος): Μπάρδας 11 (2), Ματενίδης 8, Ξενάκης 21, Τσακιρίδης 9 (1), Καραδολάμης 5 (1), Παναγάκης 4, Σουφλιάς 18, Ψάλτου 2, Μπαλάφας 18 (1).
ΡΕΘΥΜΝΟ (Κουφός): Κυριακόπουλος 21 (3), Κούμουλος 9 (1), Γκρούντμπεργκ 10, Τσόχλας 10 (2), Μαγκουνής 6, Γ. Θεοδωράκος 8 (2), Λάτοβιτς 21 (1), Χαρισμίδης 7, Στίκας, Ν. Θεοδωράκος, Πολίτης.

Δούκας - Κηφισιά 53-69
Διαιτητές: Τραγάκης - Σιώκας.
Τα δεκάλεπτα: 14-18, 31-40, 44-55, 53-69.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Πέτρου, Κακαβάς 12 (1), Μαγιτόμπε 8, Λεχούδης 7 (1), Παπαντωνάκος 3 (1), Αχής 4, Παππάς 2, Μπαρμπαρής 16, Μπιτζής 1, Παπαδέας.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Νικητάκης 28 (3), Διαμαντόπουλος 15, Χόμπσον 12(1), Καρατζάς, Σιούτης 4, Παπαδόπουλος 4, Ντεφούδης 4, Λαγοπόδης, Μιχαλόπουλος.

Αιγάλεω - Αρκαδικός 64-80
Διαιτητές: Χαραλαμπάκης - Κοντίλης.
Τα δεκάλεπτα: 12-23, 37-40, 49-64, 64-80.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Καλογήρου - Μπαστούνης): Παπούλιας 6, Λορετζάκης 2, Κατσαντώνης 6 (2), Μητρόπουλος 8 (1), Συριστατίδης 16 (1), Τσαρτσάνης, Σταθάκης, Χάλαρης 4, Παπαδάκης 10 (2), Γεωργακίου, Κούκουρας 12 (2).
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Τσιότρας 3, Λέβενς 19 (2), Παπαδάκης Μ. 6, Κόκκαλης 12 (2), Προδρόμου 7 (1), Νεοφυτίδης 2, Μπρόζος 14 (1), Μόρφης 1, Γιαννουλάκος 12, Κατιάκος 4, Πετσούνι.

Αίας Ευόσμου - Πανελευσινιακός 55-65
Διαιτητές: Δεσλής - Καλογερόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 11-16, 31-29, 41-52, 55-65
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Δήμου): Μακαλέκας 2, Τσιμπής 3, Γαρδάνης, Παπαπέτρου 7 (1), Σκαρλάτος 11 (2), Μάρουσιτς 9, Αμούτσια, Ελευθεριάδης 4, Ασημάκης 12, Γεωργούλας 13, Κουνούπης, Τεπετίδης.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Αβραμίδης 8 (1), Νίκου 4, Μαναβόπουλος 4, Δεληγιάννης 11, Τύρλας 10, Κακλαμάνος 12 (1), Μάρτζος 1, Τριχόπουλος 3 (1), Κωνσταντόπουλος 4, Θέος 2, Μπαλάφας 6 (1).

Μ. Αλέξανδρος - Παγκράτι 55-92
Διαιτητές: Τζαφλέρης - Παπαφωτίου.
Τα δεκάλεπτα: 8-27, 21-47, 39-71, 55-92.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κοσμάς): Οικονόμου, Χρυσοχού 5 (1), Ευφραιμίδης 3 (1), Λεωνίδου 2, Καρατζάς 4, Κελεσίδης 11, Καραγκιολίδης 2, Αρμούτης 6 (2), Παδέμας 6, Μπάκος 6, Σταφυλάς 7 (1), Καρούζος 3.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Σκουζής 8 (1), Βασιλόπουλος 13 (2), Καράβολας 23 (3), Δημάκος 5, Μίχαλος 12 (3), Μαχαίρας 8, Κοτρότσιος 10, Παπαγεωργόπουλος 4, Τζουγκουράκης 9.

Αίολος Τρικάλων - Απόλλων Πατρών 63-54
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ. - Τάτσικας.
Τα δεκάλεπτα: 17-11, 35-25, 46-39, 63-54.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Γιασσάρης): Θώμος, Σαριμπαλίδης 6 (2), Λεπενιώτης 28, Ψυρρας, Χρυσόπουλος 6, Περωτής 4, Κατράνας 7 (1) Τριανταφύλλου, Μακρής, Καντάρκος 3, Φούντας 6, Γιανναλέτσος 3.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ (Βετούλας): Ζαφείρης 11 (2) Καπερώνης, Πετρόπουλος 5, Θανόπουλος 3 (1) Λιανός 7, Κορωνίδης 7 (1) Δανιήλ 12, Λυμπερης 9, Μολφέτας.

Απόλλων Κ. - Λαύριο 51-77

Διαιτητές: Παγώνης - Φακίτσας.
Τα δεκάλεπτα: 10-23, 22-39, 33-56, 51-77.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Δελαπάσχος): Χατζημιχαϊλίδης 6 (2), Βασιλείου 6, Τουβεντζίδης 5, Δεληγεώργης 2, Μούμογλου 18 (2), Δαλλής 5 (1), Χατζαντούροφ 5, Μελίδης 4.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερελής): Αθανασόπουλος 8 (2), Καρβούνης 8 (2), Μπάκας 4, Κούσουλας 9 (3), Κακιούζης 4, Σίμης 5 (1), Γιαννακόπουλος, Ζακυνθινός 11 (1), Λυκογιάννης 11 (1), Ψυλέας 11 (1).

ΜΕΝΤ - Αμύντας Δάφνης 55-78
Διαιτητές: Τατούδης - Ευφραιμίδης.
Τα δεκάλεπτα: 14-10, 31-33, 45-53, 55-78.
ΜΕΝΤ (Χατζούλης): Νικολόπουλος 5 (1), Γαρουφαλιάς, Τριανταφυλλίδης 8 (1), Ιωακειμίδης 10, Δάλπας 11 (2), Φιλιούσης 7, Παπαδόπουλος 8, Ζυγούρας 1, Σιόλιος 3, Αναστασάκης 2.
ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΑΦΝΗΣ (Σορώτος): Ζούπας 5 (1), Μπάρμπας 10 (2), Βιδάλης 6 (1), Μούκας 3 (1), Μπούτρος 2, Σαμοθράκης 2, Παγώνης 12, Βαρδαβάς 14, Παπαργυρόπουλος 15, Κουκουνιάς 2, Τζέμης 7, Παναγιωτίδης.

ΑΕΚ Άργους - Ίκαροι Σ.
71-76
Διαιτητές: Μπίκας - Καραβίτης
Τα δεκάλεπτα: 15-24, 34-39, 48-54, 71-76.
ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ (Οικονομάκης): Παπαντωνίου 15 (3), Λάππας 5, Πολυζωγόπουλος 3 (1), Στατεράς 8 (1), Κοψαύτης 22 (2), Οικονομάκης 11 (2), Δελής, Σκορδάς, Μελεούνης 5, Μητρόπαππας, Κασαμπαλής 2, Βούρδουλας.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Χατζηκυριακίδης): Πεχλιβάνης 9(3), Τέρπος 1, Κουκάς 8, Παβλίσεβιτς 5(1), Καμπερίδης 13(3), Ιωσηφίδης, Κακαρούδης 20(1), Βοϊβατόπουλος 2, Τοπούζης 19.

Πέραμα - Πιερικός Αρχέλαος 66-61
Διαιτητές: Παντελίδης - Τσώνος Μ.
Τα δεκάλεπτα: 15-10, 37-20, 52-38, 66-61
ΠΕΡΑΜΑ (Καλαμπάκος - Κατοπώδης): Αρώνης, Στέφος 1, Τσαρουχάς 19 (3), Μοτσενίγος 11, Κυπριτζόγλου 16 (2), Καρασταμάτης 6 (1), Τραφαλής 8, Εμμανουιλίδης 3, Παπαϊωσήφ 2.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Γαλάνης): Τσαϊτουρίδης, Μπεχλιβάνης, Γκογκίδης 10 (2), Παπαχρήστος 12 (2), Δάμαλης 2, Γερουμάνους, Νάνης, Ιγκμπαβόα 8, Ροδοστόγλου 8, Σιβορότκα 4, Τσουκ 17.

Δόξα Λευκάδας - Διαγόρας 57-48
Διαιτητές:
Πίγκας - Δαρλαμήτσος.
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 32-25, 48-34, 57-48.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Βουρνάς): Μακρόπουλος 4, Σκούφης 6 (2), Γκοντόπουλος 3 (1), Παπαδόπουλος Δ. 4, Βαγενάς 15 (1), Πόγκας, Δουβίτσας 3 (1), Κατωπόδης, Γιαννουλάκης 7 (1), Παπαδόπουλος Ε. 6, Λυμπάρης 7 (1), Καραμπάς 2.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Τσακίρης): Αγαπιάδης 6, Ροζολής 5 (1), Ντινόπουλος 7 (1), Παναγιωταράκος 3, Παρδακάς 2, Δούβαλης 3, Λαζαρίδης 2, Οτουτζίδης, Εκινέ 20 (2).

Αναγέννηση Φλόγα - ΚΑΟΔ 62-88
Διαιτητές: Νικολούλης-Τσιαπλής.
Τα δεκάλεπτα: 14-28, 26-53, 45-69, 62-88.
ΑΝ. ΦΛΟΓΑ (Κωνσταντινίδης): Σφεικος 7 (1), Χατζηγιαννίδης, Γκουνδίνος, Ονάσογλου 10 (1), Γαλανίδης 13 (2), Ζώτος 12, Σαμαράς 5 (1), Κυριώτης, Κωθράς 1, Σπυρόπουλος 6 (2), Φουτσιτζής, Καρυπίδης 8 (2).
ΚΑΟΔ (Τακιανός): Στιλίδης, Παναράς 5 (1), Σταμπουλής 9, Βουκαντίνοφ 14 (1), Κατσαρές 8 (2), Μαργαρίτης 8, Χούμας 8, Κιτσούλής 7, Μπένας 2, Σουρλής 3 (1), Γιοβάνοβιτς 12, Τσαμάτος 12 (1).

Τα ζευγάρια της επόμενης αγωνιστικής (19/9):

Νέα Κηφισιά - Λαύριο
Αρκαδικός -Ολυμπιάδα Π.
Πανελευσινιακός - ΚΑΟΔ
Πέραμα - Αίολος Τρικάλων
Στρατώνη - Ερμής Λαγκαδά
ΟΦΗ - Παγκράτι
Πανερυθραϊκός ή Νήαρ (16/9) - Αμύντας
Ίκαροι Σερρών - Δόξα Λευκάδας

Best of internet