Πρόκριση για Πρωτέα, Σπόρτιγκ & Παναθλητικό

Πρόκριση για Πρωτέα, Σπόρτιγκ & Παναθλητικό

Μία μέρα μετά το ΟΦΗ-Περιστέρι

Ο Πρωτέας Βούλας δε δυσκολεύτηκε απέναντι στον Ηρακλή (67-44) , ο Παναθλητικός πέρασε από τη Δράμα (41-48), ενώ ο Σπόρτιγκ χρειάστηκε την παράταση για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γυναικών.  

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 67-44
Τα δεκάλεπτα:
17-11, 32-16, 54-30, 67-44
Πρωτέας Βούλας (Δάγλας-Κουμούλης): Δασκαλοπούλου 14(1), Κύρου, Μαγαλιού 7(1), Μπαρμπερίδου, Παυλοπούλου 5(1), Μανώλη 9, Νικολοπούλου 5, Μελά 2, Φασούλα 4, Στυλιάρα 8(2), Τετενέ 4, Βλάχου 7
Ηρακλής (Μασλαρινός): Κασάπη, Παπαβασιλείου 3, Ντουγιουτζή, Παπαγεωργίου 3, Τζαμαρία 6(1), Κεσεσίδου 3, Κανταρά 7(1), Γκλεζάκη 4, Ζωγράφου, Κοκκίνου 7, Αδαμίδου 11

ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 63-62 (56-56 κ.α.)
Τα δεκάλεπτα:
12-16, 24-39, 37-49, 56-56(κ.α.), 63-62
Σπόρτιγκ (Τσίκληρας): Λυμπεροπούλου 1, Καλιώρα 9(1), Νταή 22(1), Ντακόλια 5, Μουζάκη 8, Στεφανίδου 11(1) , Πετυχάκη 7, Γιαννακάκου
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (Κωστόπουλος): Γκόγκου 9, Καβαλάρη 11 , Κεμαβόρ 14(3), Ανωγειανάκη 8 , Τουλιάτου 16, Μακρυνίκα 4 , Βάκρου
 

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 41-48
Τα δεκάλεπτα:
9-11, 17-26, 27-35, 41-48
Τιτάνες Δράμας (Γαϊτάνης): Γαϊτάνη Ε., Αμαραντίδου, Στάικου, Κόλλια 5, Γεράκου 4, Γαϊτάνη Α. 2, Γιαντσιώρη 4, Πελτέκη 8, Κουτούση 18, Δημητρακούδη, Κυριακίδου, Αρσένογλου.
Παναθλητικός (Συρόπουλος): Χαιριστανίδου 10, Μιχαλιά 2, Αναστασιάδου 5, Ιγνατίου, Κυριάκου 4, Τσαμπούρη 15(2), Κοστανάκη, Ταρπάγκου 3, Γράψα 2, Γιαρένη Σ., Γιαρένη Ε., Κωτούλα 5

Α' Φάση
Όμιλος Νότου

13. Μελίσσια-ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 44-47
14. Αγία Παρασκευή-Πρωτέας Βούλας 43-62

Όμιλος Βορρά
15. Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας 49-42
16. Παναθλητικός-Νίκη Λευκάδας 20-0 (ά.α.)

3η Αγωνιστική
Τρίτη 25 Σεπτεμβρίου

20. Αναγέννηση Ν.Ρυσίου- Πυλαία 68-45

Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου
17. Σπόρτιγκ-ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 63-62
18. Πρωτέας Βούλας-Ηρακλής 67-44
19. Τιτάνες Δράμας-Παναθλητικός 41-48


Β’ Φάση (30/9)
 21. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Πανιώνιος ΓΣΣ
22. Πρωτέας Βούλας - ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου
23. ΔΑΣ Άνω Λιοσίων - ΑΟ Τερψιθέα Γλυφάδας
24. Σπόρτιγκ- ΠΑΟΚ
25. Παναθλητικός - Παναθηναϊκός ΑΟ
26. ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης - ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937
27. ΑΟ Ελληνικού - ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας
28. ΑΟ Αστήρ Εξαρχείων - Αθηναϊκός ΑΣ
 *Γηπεδούχος ομάδα θα είναι αυτή της χαμηλότερης κατηγορίας

Γ’ Φάση (22/12)
29. Νικητής 24 - Νικητής 27
30. Νικητής 21 - Νικητής 28
31. Νικητής 26 - Νικητής 22
32. Νικητής 25 - Νικητής 23
*Γηπεδούχος ομάδα θα είναι αυτή της χαμηλότερης κατηγορίας

Best of internet