Κ17 Ολυμπιακός - Κ17 ΑΕΚ 3-1

Δημήτρης Τομαράς

Ο Ολυμπιακός Κ17 επικράτησε με σκορ 3-1 της ΑΕΚ σε ντέρμπι στον Ρέντη, το οποίο ήταν για την 12η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Με το πάρτι προσφορών* της Novibet θα τα δεις όλα! (21+) | *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις

Ο Συρμής με γκολ στο 14ο λεπτό αλλά και στο 16' έκανε το 2-0 για τον Ολυμπιακό. Η ΑΕΚ προσπάθησε να βγάλει αντίδραση και μείωσε στο σκορ σε 2-1 με τον Γεωργέα προτού κλείσει το 45λεπτο. Οι ερυθρόλευκοι αφού είχαν δοκάρι με τον Σταμούλη στο 56' μετά βρήκε το γκολ για το 3-1 με κεφαλιά του Ντόι στο 72'. Οι Πειραιώτες συνεχίζουν πρώτοι στον Α' όμιλο με 29 πόντους μετά από 12 αγώνες.