Φιλικό: ΠΑΣ Γιάννινα - Κέρκυρα 2-2

Από ένα ημίχρονο είχαν την Πέμπτη στο φιλικό που έγινε στα Γιάννενα, ΠΑΣ και Κέρκυρα, μένοντας στο ισόπαλο 2-2.

100% Επιστροφή* χρημάτων στον αγώνα Ελλάδα - Ουγγαρία! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Αρκετά συμπεράσματα μπόρεσαν να βγάλουν Κέρκυρα και ΠΑΣ Γιάννινα στο μεταξύ τους φιλικό, το οποίο έληξε ισόπαλο 2-2. Στο παιχνίδι που έγινε στους «Ζωσιμάδες», οι Φαίακες παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, ενώ ο «Άγιαξ της Ηπείρου» κυριάρχησε στην επανάληψη.

Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο με δύο τέρματα του Τουράμ κι έχασαν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος να φτάσουν στην ισοφάριση.

Αρχικά ο Παμλίδης στο 68 με ψηλοκρεμαστό σουτ μείωσε σε 2-1, ενώ στο 78' ο Παπαδόπουλος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Μιχαήλ, Σιόντης, Ευαγγέλου, Κακούμπα (58' Πήλιος), Κάστρο, Μπουκουβάλας (56' Νάουμετς), Βιδάλ (46' Σκόνδρας), Μυστακίδης (46' Λουκίνας), Γιάκος, Κριζμάν, Αθανασιάδης (67' Παμλίδης). Έπαιξαν και οι: Παπαδόπουλος, Λιάσος, Γώγος.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Δημήτρης Σπανός): Κουτζαβασίλης (46' Αθανασόπουλος), Βέρτζος, Σπίνουλας (63' Σανδραβέλης), Ιωάννου (63' Παναγιωτίδης), Αναστασίου, Σιατραβάνης (63' Αποστολίδης), Νίκιτς (63' Λινάρδος), Ινάσιο (63' Ν. Κρητικός), Κόντος (63' Αναστασόπουλος), Ντα Μότα (63' Βίλα), Τουράμ (63' Στ. Κρητικός).